İstanbul’da Boğaz Manzaralı Lüks Restaurantlar – En İyi 5 Listesi

İstanbul’da boğaz manzaralı lüks bir restaurantda yemek mi yemek istiyorsunuz? Sizin için lüks ve İstanbul Boğazı manzaralı restaurantların arasından ilk 5 tanesini seçtik ve inceledik.

İstanbul’da Boğaz Manzaralı Lüks Restaurantlar - En İyi 5 Listesi

İstanbul’da boğaz manzaralı lüks bir restaurantda yemek mi yemek istiyorsunuz? Bu konuda internette bir çok liste var. Uzun uzun bu listeler arasından seçim yapmak oldukça zor. Bu yüzden sizin için lüks ve İstanbul Boğazı manzaralı restaurantların arasından ilk 5 tanesini seçtik ve inceledik.

Boğaz Manzaralı Lüks Restoranlar En İyi 5 Listemiz

Kız Kulesi Restaurant

Boğazın ortasında bulunan ikonlaşmış Kız Kulesi Restaurant İstanbul’un en güzel manzaraya sahip restoranlarından birisi. Kahvaltıdan dünya mutfağına kadar bir çok güzel yemek zengin menüsünde sizi bekliyor olacak. Balıktan kuzu etine kadar istediğiniz lezzeti tercih edebilirsiniz. İstanbul’un çehresine işlemiş Tarihi dokusu ve lokasyonu nedeniyle bizim liste başımız.

Lokasyon: Salacaktan tekne ile geçebilirsiniz
Mutfak Türü: Dünya mutfağı

Leb-i Derya Taksim

Kumbaracı yokuşunda bulunan Leb-i Derya İstanbul’un en ünlü meyhanalerinden birisi. Bu kadar ünlü olmasının nedenleri arasında muhteşem boğaz manzaralı mekanı, böyle bir meyhaneye yakışacak düzeyde kaliteli yemek ve mezeleri geliyor. Avrupa yakasında oturanların uğrak meyhanesi olmuş bir mekan.

Lokasyon: Kumbaracı Yokuşu, Beyoğlu
Mutfak Türü: Türk mutfağı

Misina Restaurant Beylerbeyi

Misina Balık Restaurant İstanbul Anadolu yakasının en kaliteli ve lüks restaurantları arasında yerini çok iddialı bir şekilde almış durumda. Yıllar içinde sunduğu farklı lezzetleri, spesiyalleri ile öne çıkmış. Caddebostan’da bulunan yerinin yanı sıra ikinci mekanını Beylerbeyi’ne açan Misina artık muhteşem lezzetlerinin yanı sıra muhteşem de bir boğaz manzarası da sunuyor.

Yeni mekan oldukça lüks tasarlanmış boğaza yakışır bir kalitede. Balıklar halden günlük olarak seçiliyor. Yiyebileceğiniz en lezzetli balıkların yanı sıra Misina’yı öne çıkaran üç özellik daha var; deniz kabuklularımezeleri ve Ege otları ile yaptıkları muhteşem lezzetler. Deniz kabuklularında bu kadar çeşit sunan başka bir balık restauranta İstanbul’da rastlayamadım, bu konuda takıntılı iseniz mutlaka uğramalısınız. Ayrıca meze çeşitliliği ve lezzetleri inanılmaz. Bir çok bilindik mezeyi burada tattığınızda daha önce yediklerinizi unutabilirsiniz. Köprünün hemen altında bulunan mekana hem Avrupa yakasından hem de Anadolu yakasından ulaşmak oldukça kolay. Ayrıca Beylerbeyi vapuruna binip hemen Misina’nın karşısında inebilirsiniz. Kişisel yorumumuz olarak İstanbul’un boğaz mazaralı en iyi rakı balık restoranı diyebiliriz.

Lokasyon: Belyerbeyi, Üsküdar
Mutfak Türü: Balık, Deniz ürünleri, Ege otları
Web Sitesi: Misina.com.tr

Finde Dine Sultanahmet

Eski İstanbul’un ikonik manzaralı resturantlarından bir diğeri olan Fine Dine’ı bu listeye almamak olmazdı. İstanbul’u İstanbul yapan Ayasoyfa ve Sultanahmet Camisi manzarası yanı sıra Boğaz manzarası ile sizleri büyüleyecek bir mekanda güzel bir yemek oldukça etkileyici. Hotel Arcadia Blue’ya ait olan bu restaurantta ızgaraları ve Türk mutfağına ait çok özel lezzetleri bulabilirsiniz.

Lokasyon: Sultanahmet
Mutfak Türü: Izgaralar, Türk mutfağı

360 İstanbul Taksim

İstiklal Caddesinin en ünlü apartmanlarından birisi olan Mısır Apartmanı’nın en üst katında ayrıcalıklı süper manzaralı bir restaurant 360. Ancak listemizdeki diğer mekanlardan farklı olarak aynı zamanda gece kulübü olarak da hizmet veriyor. Yani lüks bir akşam yemeği ardından biraz da eğlenmek isterseniz 360 İstanbul listenin başında yer alacak bir mekan. İstanbul’da bu gibi birkaç alternatif bulunsa da bizim önerebileceğimiz en gözde mekan olarak sizlere seçtik. Ayrıca menü de listedeki diğer restaurantlara alternatif lezzetler sunuyor. Türk mutfağından uzak doğu mutfağına dünya lezzetleri sizi bekliyor. Gece eğlenmeyi de planlıyorsanız iki kişi ortalama fiyata biraz daha eklemeniz gerektiğini hatırlatırız.

Lokasyon: İstiklal Caddesi, Taksim
Mutfak Türü: Uzak doğu mutfağı, Dünya mutfağı

Exit mobile version