Gezi Rehberi

Bodrum’da ne var ne yok? Nerelere Gidilir?

Bodrum’da küçük çaplı bir geziye çıkak isterseniz,bu yazıya dikkat edin.

Hepimizin çok çalışıp, yoğun tempolu günler geçirdiği zamanlar elbette ki oluyor. Kısa bir tatile gidip üstümüzden bu yükü biran önce atmak istiyoruz. Ben bu düşünceyi bu yaz uygulayıp rahatlayanlardanım. Sizlere ise kısa bir rehberlik etmek isterim.

1. Kalacak Yeriniz Sorun mu?

Bodrum kalacak yerler, otel ve pansiyonları

Bodrum otellerinin yanı sıra küçük butikleri ve pansiyonları da bulunmakta. Tatilinizde çok uçuğa kaçmak istemiyorsanız internet aracılığıyla bazı sitelerden ucuz pansiyonlar ayarlayabilirsiniz. Pansiyonları araştırırken muhakkak yorumları okuyup fotoğraflarını iyi inceleyin ve şunu hesaba katın Bodrum’da olduğunuz için odanıza yatmadan yatmaya gideceksiniz:) Bitez civarında ki pansiyonlara bakabilirsiniz orada ki pansiyonlar güzel ve merkeze yakın. Eğer sırf eğlence için gideceksiniz merkeze yakın olmasını tercih edin. Diğer bölgeler merkeze hem uzak hemde sessiz kafa dinlemek için olan yerlerdir.

2. Bodrumda Neler Yer Neler İçerim?

bodrum yeme içme

Bodrum’un en meşhur yiyecekleri Sebzeli Döner, Çıtır Bihter ve Feraye Mantısı ve Çökertme Kebabı, Mandalinalı dondurma ve Balık’tır. Sebzeli Döneri merak ederseniz Bodrum çarşısında ki Şirin Sebzeli Döner‘de yiyebilirsiniz. Burası Bodrum’un ilk sebzeli dönercisidir. Mantı çeşitlerini ise Türkbükü’nde bulunan meşhur Bodrum Mantıcısında yiyebilirsiniz. Lezzeti on numaradır. Burada Çökertme Kebabını da yiyebilmektesiniz. Balık yemek isterseniz Gümüşlük’ü tercih edin kesinlikle. Fiyatları biraz fazla olsa da burası tam kafa dinleyerek yemeğin tadını çıkarmalık bir yerdir. En ünlü restoranı Mimoza’dır. Eğer yer bulamazsanız Mydnos restoranı ya da Siesta restoranı tercih edebilirsiniz. Mandalinası meşhur olduğundan bunun dondurmasını yapmak istemişler. Bitez Dondurmacısını her yerde bulabilirsiniz

3. Bodrum Marinaları Görmek İster misiniz?

Bodrum Marinaları

Bodrum Palmarina Yalıkavak’ta bulunmaktadır. İçerisinde lüks mağazalar, restaurantlar çok fazla sayıda yat bulunmaktadır. Genelde iş adamların ve ünlülerin tercih ettiği marinalardan biridir. TurgutReis’de D-marin bulunmaktadır. TurgutReis diğer kesimlere göre biraz daha sessiz kalmaktadır. Burada Boom adlı barda bir şeyler içebilirsiniz. Merkezinde ise Milta Bodrum Marina bulunmaktadır. Burada da istediğiniz markayı bulup kafelerde oturup bir şeyler içebilirsiniz. Cafe az şekerli çok şirin bir işletmedir. Tavsiye edebilirim.

4. Bodrum koyları Nasıl ?

bodrumun en güzel koyları

Bodrum’a gittiyseniz muhakkak günü birlik tekne turuna çıkın. Turlar sizlerin önüne iki programı getirir. Tekne turlarının kişi başı fiyatlarını internette bulabilirsiniz. Menüleride gayet lezzetli olmaktadır. Size tavsiyem turun tadını çıkarmak istiyorsanız muhakkak kişi sayısı 20 civarı olan tekneyi tercih edin sessiz sakin bir şekilde teknenin tadını çıkartın, rahat rahat güneşlenin.

5. Plajlar ve Beach Clublar

Bodrum Plajlar ve Beach Clublar

Eğer Bitez taraflarındaysanız Beyaz Beach Club’ı ya da Sarnıç Beach Club’ı tercih edebilirsiniz. Hande Yener’in açmış olduğu Sebastian Beach Club ise en çok tercih edilenlerden biridir. Plaj olarak Bitez’de bulunan Yeşil Plajı tercih edebilirsiniz. Ama Bodrum’a gitmişken beach clublara gitmenizi tavsiye ederim. Plajlar yerine tekne turunu tercih etmeniz daha mantıklı olabilir. Beach Clublarda su sporu imkanları da bulunmaktadır.

6. Ulaşım Hakkında Bilgi

Bodrumda-Ulasim

 

Dolmuşlar ve Taksi seçenekleri bulunmaktadır. Benim tavsiyem ise sizlere kişisel aracınız olmasıdır. Eğer yoksa kiralamanız iyi olur. Çok büyük bir yer olmamasına rağmen trafik yaz aylarında biraz sıkıntı olabilmektedir. Ama tüm Bodrum’u gezip görmek isterseniz kesinlikle kişisel araç tercih edin. Gece dönüşünüz sıkıntı olmasın. Park yerleri biraz sıkıntı olabilir ama otopark seçenekleri bulunmaktadır.

7. Eğlence Mekanları Hakkında Bilgi

bodrum eğlence mekanları

Bodrum’un eski barlar sokağı şimdiki adı ise Tekilacılar Sokağı olan sokakta birçok mekan bulabilirsiniz. Bunlardan en çok tercih edilenini sorarsanız Karpuz derim. Kısa zamandır işletmelerin içinde bulunmasına rağmen gayet kalitelidir. Ayrıca bu sokak biraz daha genç kesime hitap etmektedir. Victoria ve Posh mekanları da baya duyulmaktadır. Türkbükü’nde yeni açılan Sess son zamanlarda gündemdir. Fakat bu mekanlarda şişe açtırma zorunluluğu bulunabilir.

Bodrum’da sezon ortasında giderseniz bu çıkacağınız tatil sizlere biraz pahalıya patlayabilir. Ancak sezon sonlarına doğruda hala zevkli ve kalabalık bir yerdir. Bahsettiğim yerlerde uygun fiyatlara yiyip içebilir ve tadına çıkarabilirsiniz. Şimdiden İyi Tatiller:)

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu