HaberlerOtomotiv

BMW M3 CS Modeli 460 Hp 2018 Yılında Piyasada

Yeni BMW M3 CS

Yeni BMW M3 CS

BMW tarafından geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen M4 CS, hali hazırdaki M4 modelinden daha hafif ve güçlü olurken M4 GTS modelinin bir altına konumlanıyor. 0-100 km/s hızlanması 3,9 saniye olan arabada 460 beygir güç üreten bir motor bulunuyordu. Bu aracın çok tutması üzerine Alman otomobil üreticisi CS serisine M4’ün ardından M3 modelini de ekleme kararı aldı.

Bimmet Today tarafından yapılan bir haberde şimdiye kadar üretilmiş en güçlü BMW M3 modeli olacağı düşünülen otomobilde 3.0 litre hacminde 6 silindirli ve turbo benzinli bir motor kullanılacak ve bu motor yine M4 gibi 460 beygir güç üretecek. 

Normal M3 modeline göre daha hafif olması planlanan M3 CS, 1.605 Kg’den daha hafif olacak. Daha hafif olması için arabanın bir çok parçası karbon fiberden yapılacak. 

Bunların hepsi bir araya gelince 2018 yılında piyasaya sürülmesi beklenen BMW M3 CS‘nin araba üzerinde kullanılacak olan Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikleriyle birlikte Nurburgring pistini 7.40 dk dan daha kısa sürede bitirebileceği tahmin ediliyor. Şuanda hali hazırda dört kapılı araçlar pist rekoru 7.32 dk ile Alfa Romeo Giulia QV‘ye ait ve M3 CS onunla büyük bir rekabet içerisinde olması bekleniyor.

Son olarak BMW M3 CS modelinin kasa kodu F80 olacak.


pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu