Ekonomi ve FinansHaberler

Bitcoin’e Yatırım Yapmak Güvenilir mi?

Bitcoin’e Yatırım Yapmak Güvenilir mi?

Ülkemizde de yavaş yavaş popüler bir yatırım aracı haline gelen bitcoin yatırımı yapmak ne kadar güvenilir?

Son zamanlarda bitcoin ve diğer kripto paralara olan ilgi oldukça artmış durumda. Ülkemizde ise bu durum yeni yeni gelişen ve henüz belirli bir yaş kitlesinin üstüne çıkıldığında kimsenin ilgisinin olmadığını görüyoruz. Genelde ülkemiz insanları klasik yatırım araçları olan altın ve döviz gibi seçenekleri tercih etmektedirler. Bu seçenekler genelde uzun vadelerde kazandırma şansına sahip olsa da bitcoin için bu süre genelde çok daha kısa. Ancak tabii ki bir takım tehlikeler de içermektedir. Bu yatırımı sisteminin içine girmek isteyen, ancak aklında hala soru işaretleri olan kişiler için bir takım bilgiler verip içlerini rahatlatmaya çalışacağız.

Geleceğin Para Sistemlerinden Birisi

İlgili Makaleler

Evet bitcoin birçok kez haber kanallarında ve bitcoin ile alakalı bloglarda geleceğin para sistemlerinden birisi olarak ilan edilmiştir. Bu haber de şüphesiz ki oldukça dikkat çekici ve birçok kişiyi yatırım için kendisine yönlendirdiği de ortada. Siz de bu iddiaları aklınızda yorumlayabilir ve kendi bütçenize göre bir yatırım planı yapabilirsiniz. İnanıyoruz ki bu yeni sistem gelecekte çok farklı işlevlere sahip olacaktır. Bu yüzden de günümüzde birçok kişi sadece bitcoin olmasa bile diğer kripto para birimlerine önemli miktarlarda yatırımlar yapmaktadır.

Risk Nasıl En Aza İndirilir?

Altın ve döviz gibi birimlerde genellikle yatırım yapıldıktan sonra bir köşede unutabilirsiniz. Yıllar sonra bile yatırımınıza göz attığınızda çok büyük bir değişim olmadığını görebilirsiniz. Tabii bu yatırımın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Ancak bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde bu iş biraz daha farklı. Para birimlerine göre daha küçük yatırım havuzlarına sahip olduğu için coin birimlerine yapılan yatırımlar daha büyük yüzdelerde değişikliğe sebep olabiliyor. Bu yüzden de para kaybetme riskine karşı bir takım önlemler almanız gerekiyor. Önlemlerin başında da şüphesiz ki sürekli olarak kontrol etme geliyor. Bitcoine yatırım yaparken kesinlikle mobil uygulaması bulunan bir cüzdan servisi seçmeli ve uygulama üzerinden sürekli olarak kontrollerde bulunmalısınız. Bu sayede bitcoinin anlık değerinden memnun değilseniz diğer kripto paralarla takas yapabilir veya direkt olarak banka hesabınıza çekebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu