Ekonomi ve FinansHaberler

Bitcoin 10 Bin Dolar Seviyesini Aştı

Sanal madencilikle ortaya çıkarılan kripto para birimi Bitcoin her günü bir önceki güne oranla rekor kırarak kapatmaya başladı. Dünya genelinde ki bir çok finans kuruluşunun görüşlerinin aksine tırmanışını devam ettiren Bitcoin dün çoğunluğun çıkmaz dediği seviye olan 10.000$ ı gördü ve hızla ilerlemeye devam etti. 

Sabah saatlerine doğru ise yükselişini devam ettirerek 10.441 dolara kadar yükseldi. Sadece gece %5.38 artış gösteren Bitcoin’in gün içerisinde daha da yükseleceği ve bazı otoritelerin yıl sonu tahmini olan 20.000$’a hızla yaklaşacağı düşünülebilir.

İlgili Makaleler

Dünya’da toplam Bitcoin değeri son artışlarla beraber 175 trilyon dolar seviyesine çıktı. Unutmadan 2017 başında Bitcoin değeri 1000 dolar bile değildi. 

Uluslararası Finans kuruluşlarının bitcoin fiyat tahmini

Uluslararası Finans kuruluşlarının bitcoin fiyat tahmini

Daha önceden Bitcoin için tahminlerini açıklayanlar gelecek hakkında tahminlerini revize etmeye başladılar.  Fundstrats yöneticisi olan Tom Lee, daha önceden 2018 ilk yarısı için 6.000 dolar olarak açıkladığı tahminini 11.500 dolar seviyesine çıkartırken, bir başka büyük fon yöneticisi olan Michael Novogratz ise 2018 yılı sonunda Bitcoin değerinin 40.000 dolara çıkabileceğini açıkladı.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu