HaberlerPolitika

Binali YILDIRIM’ın ekibi Google’a Ekrem İMAMOĞLU isminden reklam verdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri yenilenmesi kararının ardından AKP ve CHP arasında rekabet  yeniden kızışmaya başladı. Daha önce AKP adayı Binali YILDIRIM, Ekrem İMAMOĞLU’nun “her şey çok güzel olacak” sloganını kendisine göre değiştirmişti ve bunun ardından oldukça fazla eleştiri almıştı. Son olarak Google aramalarına Ekrem İmamoğlu aratıldığında AKP’nin bu isim üzerinden reklam verdiği ortaya çıktı.


ERKEM İMAMOĞLU olarak aratıyorsunuz BİNALİ YILDIRIM çıkıyor

Google Ads üzerinde genelde firmaların kullandığı belirli kelimelere reklam verme işlemini bu seçimde AKP’nin kullandığı görüldü. Binali Yıldırım için seçim kampayalarını yöneten çalışma ekibi reklam kelimesi olarak “Ekrem İmamoğlu” ismini kullandığı ve bu kelimeyle yapılan aramalarda ilk sırada reklam olarak Binali Yıldırım için açılan internet sitesi olduğu görüldü.

Verilen linkte başlık olarak İstanbul seçimleri neden yeniliyor kullanılmış ve siteye girildiğinde ise AKP’nin seçime itiraz sebepleri ve YSK kararı ile ilgili kendilerine göre bir sayfa hazırladıkları görülüyor.

İlgili Makaleler

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu