Doğa - ÇevreHayvanlar Alemi

Bilimadamları Tarafından 2019 Yılında Keşfedilen 25 Yeni Tür

Dünyayının çok büyük bir kısmını haritaladık, tüm kıtaları keşfettik (Atlantis zor olsa da) ve bazen küçük mavi gezegenimizde bulmak için yeni bir şey yokmuş gibi gelebilir. Fakat Dünya hala gizemlerle ve sürprizlerle dolu!

Bilim adamları hemen hemen her gün yeni bitki ve hayvan türleri bulurlar ve dünyanın derin köşelerinde hala yaşanabilecek maceralar olduğunu kanıtlarlar. Öyleyse, Indiana Jones esque bir bilim insanı olma hedeflerini dile getirdiyseniz, hayaliniz gerçekleşebilir. 2019’da California Bilimler Akademisi’nden bir düzineden fazla araştırmacı yaptıkları araştırmalar neticesinde 71 yeni türü keşfetti.

Bu yeni bulunan türler arasında 17 balık, 15 geko, 8 çiçekli bitki, 6 deniz salyangozu, 5 arakonid, 4 yılanbalığı, 3 karınca, 3 ten, 2 paten, 2 eşekarısı, 2 yosun, 2 mercan ve 2 kertenkele bulunmaktadır. Bu yeni keşiflerin hepsi 5 kıtada ve 3 okyanusta bulundu. Dünya üzerinde daha fazla kertenkele türü olduğu gerçeğini ortaya çıkartırken, aynı zamanda daha fazla yaban arısı türü olduğu için endişeli hale gelebiliriz

Bu yeni türlerin en iyi fotoğraflarından bazılarını ekledik, bu yüzden aşağı kaydırın, favorilerinizi paylaşabilirsiniz ve yorumlarda her biri hakkında ne düşündüğünüzü belirtin.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu