Faydalı BilgilerListeler

Bilgisayardan Whatsapp’a Nasıl Girilir?

Günümüzde iletişimin geçmişe göre kolaylaşması, gün geçtikçe daha da ilerlemesi üzerine bir çok uygulama geliştirildi. Bunlardan en çok kullananı olan Whatsapp yıllardır hayatımızda olup iletişimimizin bir parçası olmuştur. En çok kullanılan uygulama olan Whatsapp sürekli bir gelişim halinde, kullanıcılarını memnun etme telaşı içerisindedir. Whatsapp uygulaması üzerinden saniyeler içerisinde milyarlarca mesajın atıldığı bir uygulamadır ve bu yüzden kullanıcıları için kolaylıklar sunmak isteyen Whatsapp son geliştirdiği özellik ise bilgisayardan kullanım özelliğidir. Bu özellikle hayatımıza renk katan ve birçok kişinin takdirini kazanan Whatsapp daha düzenli ve şaşırtıcı geliştirmelerle karşımıza çıkıyor. Peki mobil telefonumuzdan kullandığınız Whatsapp’ı nasıl bilgisayardan kullanabiliriz?

Bilgisayardan Whatsapp

Bilgisayardan Whatsapp

Whatsapp web’i kullanmanın ilk basamağı bilgisayarlarınızda kesinlikle yüklü olması gerek Chrome tarayıcısıdır. Yani Firefox, Opera gibi tarayıcıları kullanan kullanıcılar Whatsapp web’i kullanmak için değiştirmek zorundadırlar. Ve bununla birlikte İOS kullanıcıları da Whatsapp web’e giriş yapamamaktadırlar. Bunun sebebi Apple’ın getirmiş olduğu bazı kısıtlamalardır. Belki ileriki zamanlarda Apple bu işe el atar ve kullanıcılarına bunun kolaylığını yaşatır. 

Whatsapp web Nasıl Kullanılır?

Bunun için yapmanız gereken en önemli şey telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasını son sürümüne güncellemek olacaktır. Güncelleme sonrası uygulamamıza giriş yapıyoruz ve menüye giriş yapıyoruz. Güncellenen Whatsapp uygulamalarında Whatsapp Web seçeneği bulunuyor. Buna tıkladığımız zaman kameranın açılması ve bizden bir adet QR kod okutturmamızı istiyor olacaktır. Bu sırada bilgisayarımızı ve Chrome tarayıcımızı açmış ve https://web.whatsapp.com/ sitemize giriş yapıyorsunuz. Ve bu sayfadaki QR kodunu telefonumuza okutturduktan sonra bilgisayarda Whatsapp kullanma deneyimini tatmaya hazır oluyor. İşte bu kadar kolay. 

Whatsapp Ve Whatsapp Web Arasında Bir Fark Var Mı?

Whatsapp Ve Whatsapp Web Arasında Bir Fark Var Mı?

Genel olarak çalışma mantıklarının aynı olan bu ikilin arasında pek bir fark yoktur. Tek fark birini telefonda kullanırken diğerini ise bilgisayar üzerinden kullanıyor olmamız.

Bazı kolayları vardır elbette bunlardan birkaçı da bilgisayarda olan bir fotoğrafı, sesi veya dosyayı aracısız bir şekilde doğrudan gönderebiliyor oluşumuz. Bununla birlikte Whatsapp Web üzerindeki mesajları silemiyoruz. Silme işlemi için gereken şey telefonumuz. Eğer telefon üzerindeki mesajları silersek bu mesajlar otomatik olarak bilgisayardan da silinecektir.

Whatsapp Web Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Whatsapp Web Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Whatsapp Web uygulaması bilgisayar başında sürekli bulunan kişiler için Kolaylıklar sağlanda da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Web üzerinden giriş yapılan Whatsapp sizin sürekli çevrimiçi olmanızı sağlayacaktır. Eğer oturumunuzun sürekli açık kalmasını belirsen seçeneği işaretlerseniz hesabınız sürekli açık olacak. Sekme kapansa dahi yeniden girişte anında sizin hesabınız açıklacaktır. Bu yüzden eğer bilgisayarınız şahsi değil de ortak kullanılan bir bilgisayar ise buna dikkat etmenizde fayda vardır. Eğer yine de problem yaşarsanız telefonunuzdaki Whatsapp uygulaması üzerinden tüm cihazlardan çıkış yap seçeneğiyle çıkış yapabilir, hesabınızı koruma altına alabilirsiniz. İyi kullanmalar. 

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu