Faydalı Bilgiler

Bilgisayar başındayken sağlıklı kalmak için yapılacaklar

İnsan sağlığı asla ihmal edilmeyecek ve üzerinde durulacak önemli bir konu.

Eklem, Kas Ağrıları İçin Egzersizler Yapın

Eklem, Kas Ağrıları İçin Egzersizler Yapın

Bilgisayar başında saatlerce oturmak; boynunuzdan omuzlarınıza, el bileklerinizden sırt ve belinize, kalçanızdan diz eklemlerinize kadar tüm eklem ve kaslarınızın ağrımasına sebep olur. Bilgisayar başında saatlerce oturan birinin kısa molalar vererek gevşetici egzersizler yapması; bileklerini, bel ve sırtını, ayak bileklerini ve dizlerini esnetmesi sağlıklı kalması için elzem önlemlerdir. Aynı zamanda dirsek desteğine sahip, hareketli bir sandalye ve karın hizasına gelecek bir masa yüksekliği sağlık için önemli diğer konular.

Gözlerinizi Koruyun

bilgisayar düzgün-durus-bilgileri

Bir noktaya sabit olarak bakmak gözleri yoracaktır. Pratik olarak yapılacak göz egzersizleri sayesinde göz yorgunluğunu gidermek, batma ve acı hissinden kurtulmak, en önemlisi de bir göz sorununa sebebiyet vermeden sorunun önüne geçmek mümkün. Gözlerinizi birkaç defa kırparak, saat yönünde ve saat yönünün tersinde hareket ettirerek önemli bir soruna daha başlamadan dur diyebilirsiniz. Ayrıca göz doktorunuzun tavsiye edeceği gözlükleri kullanmak da bir önlem olarak düşünülebilir.

Aşırı Kilolanmaya Karşı Dikkatli Olun

Aşırı Kilolanmaya Karşı Dikkatli Olun

Bilgisayar karşısında saatlerce oturmak, hareketsiz kalarak aşırı kiloya sebep olur ve bu da stres oluşumunu tetikler. Yatağınızdan kalktığınız andan itibaren bilgisayar başına oturmayın; güzel bir kahvaltıdan sonra dışarı çıkıp gezin, spor yapın. Birkaç saat sürecek olan bu programdan sonra bilgisayar başına oturmanız hem daha iyi düşünmenize yardımcı olacak hem de sağlığınızı koruyacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu