Gezi Rehberi

Beyoğlu ile özdeşleşmiş 4 şey

İstanbul’a gelenlerin ya da İstanbul’a aşıkların uğrak yeridir Beyoğlu. Peki Beyoğlu’nu Beyoğlu yapan 4 özel şey nedir?

Beyoğlu’nu özel yapan beş şey nedir diye sorsalar aslında hepimizin aklına hemen hemen aynı şeyler geliyor. Hayal Kahvesi’nden Atlas ve Çiçek Pasajı’na, Beyoğlu Çikolatacısı’ndan sokak sanatçılarına en’lerle dolu bir Beyoğlu gelir herkesin aklına.

1. Hayal Kahvesi

hayal kahvesi beyoğlu

Hayal Kahvesi’ni bilmeyen yoktur elbette. 1992 yılından beri Beyoğlu’na gelenlerin uğrak yeri olan bu eğlence mekanı hemen hemen tüm iyi sanatçıları misafir etmiştir. Beyoğlu’na gelenler Mabel Matiz, Aylin Aslım gibi isimlerin sıkça konser verdiği bu eğlence mekanına uğramadan gitmemeli.

2. Çiçek Pasajı ve Atlas Pasajı

Çiçek Pasajı ve Atlas Pasajı

Tarihi Çiçek Pasajı ve Atlas Pasajı’nı duymayanınız kalmamıştır. En ucuz fiyatlarla, en kaliteli, marka ürünleri bir arada bulabileceğiniz bu iki pasaj, modadan ödün vermek istemeyen ama çok da para harcamak istemeyenlerin uğrak adresidir.

3. Bolçi Beyoğlu Çikolatası

Bolçi Beyoğlu Çikolatası

Beyoğlu’na gelenlerin BOLÇİ denilen Beyoğlu çikolatasının ününü duymamış olmasına imkan yok. Her gelenin mutlaka tatması gereken bu muhteşem çikolata, sevdiklerinize hediye edebileceğiniz muhteşem bir hediye olabilir!

4. Sokak Sanatçıları

Beyoğlu Sokak Sanatçıları

Son olarak her adımda karşılaşabileceğiniz, gözümüzü kulağımızı besleyen yegane sokak sanatçıları! Her ulustan, güzel sesleri bir arada bulabileceğiniz tek yer Beyoğlu olsa gerek. Kızılderililer’den gitar çalanlara, halay çekenlerden davul çalanlara hepsini dinlemek isterseniz Beyoğlu bunun en güzel adresi!

Tüm bu güzellikleri ve eğlenceleri bir arada bulabileceğiniz, yıllanmış Beyoğlu “İstanbul’a aşığım” diyen herkesin uğrak yeri. Bilmeyenler varsa eğer ölmeden önce yapılacaklar listesine mutlaka eklemeli.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu