HaberlerListelerSpor

Beşiktaş Şampiyonluk Tarihleri ve Kadroları

İlk şampiyonluğunu 1957-1958 sezonunda kazanan Beşiktaş'ın şimdiye kadar kazandığı bütün şampiyonlukların tarihleri ve o yıl oynayan ilk 11leri.

Kara kartalların Profesyonel Lig kurulduğu 1959 tarihinden sonra 13 kere şampiyon olmuştur. Bu tarihlere ve o zaman takımın başındaki teknik direktör ve takım kadrolarını sizler için bir araya getirdim. Beşiktaş profesyonel ligden önceki 2 yıl Fedarasyon Kupasın da şampiyon olmuş ve bunları mahkeme kararıyla şampiyonluk sayısına eklettirmiştir.

1989-1990 yılında almış olduğu Beşiktaş 10 – Adana Demirspor 0 sonuç ile lig tarihinin en farklı galibiyeti de Beşitak JK ya aittir.

1. 1957 – 1958 Sezonu Şampiyonu

1957 - 1958 Sezonu Şampiyonu

Ayaktakiler: Nazmi Bilge, Kamil Üzülme, Gürcan Berk, Coşkun Taş, Metin Erman, Recep Adanır, Leandro Remondini. Oturanlar: Ahmet Berman, Bahattin Baydar, Varol Ürkmez, Celal Soydan, Münir Altay.

Teknik Direktör: József Mészáros

 

Sonraki »

 

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu