Ekonomi ve FinansTürkiye

Benzin fiyatında 15 kuruş indirim bekleniyor

Dolar kurunda yaşanan düşüş ve uluslararası piyasada akaryakıt fiyatlarındaki ucuzlama nedeniyle benzine 15 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Benzin ton fiyatında yaşanan indirim ve aynı zamanda doların ülkemizdeki fiyatının düşmesi sebebiyle benzin fiyatında indirim bekleniyor.

Uluslar arası piyasada 1 ton benizinin fiyatı 575 dolar seviyesinde 550 dolar seviyesine kadar düştü. Ülkemizde de 5,85 TL olan dolar kuru 5,65 TL’ye kadar gerileyince benzin fiyatında da fiyat düşüş olması beklentisine sebep oldu. Yaşanan bu gelişmeler neticesinde benzin fiyatlarında 15 kuruş indirim yapılacağı söylendi.

[irp]

Benzine 15 kuruş indirim

EN SON 27 AĞUSTOS TARİHİNDE ZAM GELMİŞTİ

Dolar kurunda yaşanan hızlı yükselişin ardından bir kaç kez üst üste benzin fiyatına zam yapılmıştı. En son zam ise 27 Ağustos tarihinde benzine 16 kuruş, motorin fiyatına ise 11 kuruş zam yapılmıştı.

Benzinin bazı şehirlerde güncel fiyatları ise şöyle:

Anakara: 6,83 TL

İstanbul: 6,76 TL

İzmir: 6,84 TL

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu