Faydalı BilgilerListelerSağlık

Bebeklerde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebeklerin narin tenine cilt bakımı nasıl yapılır? Tırnak bakımı nasıl yapılır? Bu konuda elimizden geldiğince sizi bilgilendireceğiz. Detaylar yazımızda.

Bebeklerde Cilt Bakımı

Bebeklerin cildi kadar hoş ve güzel bir başka şey olmadığını herkes tarafından bilinmektedir çünkü okşamak ve sevmelere doyulmadığı durumları insanlar yaşamaktadır.
Ancak bu taze ve hassas vücut korunması gerekmektedir.

Bebek Ciltlerinin durumu

Bebeklerin cildi hassas ve yumuşak  olduğu kadar da dayanıklı olduğu görülmektedir. Vücudun en büyük organlarından olan cilt bedenimizi ciddi anlamda bir koruyucu olarak bilinmektedir. Yaşam boyu cilt mitoz bölünme olayları ile yenilenmektedir.

İlgili Makaleler

Bebeklerin yeni doğduğu günlerde bebeklerin cildi oldukça hassas olduğundan dolayı kızarıklıklar ve ya başka cilt sorunları görülmektedir ama korkulacak bir durum oluşmamaktadır. Gün geçtikçe cilt dolgunlaşıp pürüzsüz bir görünüme sahip olmaktadır.

Bebek Ciltlerinin durumu

Cilt bakımı

Yeni doğan bebeğin cildi korunmalıdır bunun için ise nemlendiriciler fayda sağlamaktadırlar. Saf nemlendiriciler tercih edilmektedir ihtiyaç duyulduğunda doktordan yardım alınmaktadır.

Bebekte cilt ürünleri kullanırken bir tek ürün kullanılmaktadır. Aksi halde cilt değişik bileşenlere maruz kalmaktadır buda olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Yeni bebek güneşin zararlı ışınlarından da korunmaktadır. Cilt hassas olduğundan dolayı az bir güneşte bile cilt yanığı olmaktadır.

Güneşten korumak için Çocuğun cildini kapatacak şekilde uzun kıyafetler tercih edilmektedir.
Şapka vazgeçilmez olmuştur. Günün en sıcak saatleri olan öğle vakitlerinde dışarı çıkarılmamaktadır. Çıkıldığı takdirde gölgeler tercih edilmektedir

Tırnak bakımı

Çok hassas olan tırnak bakımında ise çocukların tırnakları iki haftada bir kesilmektedir çünkü tırnaklar keskin bir haldedir kendi cildini ve yüzünü çizerek kendisine zarar verebilir.
Tırnakları keserken çocuğun uyku hali tercih edilmektedir.
Ayaklara gelince hızlı uzamazlar zaten ancak et kısmına yaklaşmamaya dikkat edilmektedir.

Sünnet

Erkek çocuğunuzda yapılması gerekler bilinmektedir hassas bölge de kızarıklıklar ve kabuklanma görülmektedir ve bu normal olduğu bilinmektedir.

Bölge temiz tutulmaktadır nem sağlayacak bir temizlik malzemesiyle hassas bir şekilde temizlenmektedir. Hassas yeri vadeli tarzı bir malzemeyle korunması sağlanmaktadır.

Bebek sünnet olmamışsa gerekli bölge hassas bir şekilde yıkanmaktadır sünnetinin geri çekilmemesine özen gösterilmektedir

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu