HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Bebeği Kurtaran Polis

Amerika Birleşik Devletleri’nde Florida eyaletinde harika bir gün geçiren anne ve bebeğinin hayatı birden değişti. Anne iki çocuğu ile beraber bir alışveriş merkezinde vakit geçiriyordu. Yemek yemek için bir restorana girdiler ne olduysa o dklardan sonra oldu, 14 aylık küçük bebeğin boğazına yemek takıldı, annesi kızındaki değişikliği farketti ve hemen müdahale için çocuğunu kucağına aldı. Ancak telaşlanmıştı ters çevirdi birşeyler denedi ancak başarılı olamadı. Çocuğun sırtına ters çevirerek birkaç kez vurdu, ancak sonuç alamadı.  Çaresizliğe kapılan kadının yardımına etrafındakiler koştu ancak kimse ne yapacağını bilemiyordu. O anda tesadüfen oradan geçen polis memurları olayı görünce hemen müdahale için bebeğin yanına gittiler.

Polis hemen annesinin kucağında olan bebeği kucağına aldı. Öncelikle annesi gibi bebeği ters çevirdi önce yavaş yavaş daha sonra daha güçlü şekilde bebeğin sırtına vurdu. Bu hareketi defalarca tekrar etti. Bu esnada sakinliğini koruyan polis memuru hamlelerine devam etti ve sonunda miniğin boğazına takılan yemek parçasını çıkardı. Bebek yeniden nefes aldı. Dakikaların saatler gibi uzun geldiği o anlarda anne şoktaydı, çevredekiler anneyi sakinleştirdi. O ise kızının hayatını kurtaran polisleri, ‘cennetten gelen melekler’ olarak tanımladı. Florida eyaletinde görev yapan polislerin bu konuda eğitim alması bir bebeğin hayatını kurtardı, ilk yardım eğitiminin önemini birkez daha hatırlatan görüntüler mutlu sonla sonuçlanıyor. Umarız bu olaylar yaşanmaz.


pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu