Sağlık

Bazı İnsanların Yüzü Neden Daha Hızlı ve Daha Fazla Kırışır?

Yıllar geçtikçe yüzde kırışıklık oluşumu görülür, ancak bazı insanların yüzü çok erken yaşlarda kırışmaya başlar. Peki ama neden?

 

Sıvı Kaybı

Yaşlanma belirtisi kırışıklıktır, ancak cilt erken yaşlarda aşırı sıvı kaybı yaşarsa erken kırışıklık oluşumu başlar. Bu nedenle kırışıklık oluşmaması için cilt sürekli nemli tutulmalıdır.

Sigara kullanmak.

Ultraviyole ışınlar ve sigara da ciltte erkenden kırışıklık oluşmasına neden olur.

Yer Çekimi

Yer çekimi ise vücudumuzun bütün dokularında olduğu gibi yüzümüzde de sarkmalara neden olur, bunu önlemek için cilde bakım ürünü sürerken sürekli yukarı doğru masaj yapmak gerekir.

[irp]

Kuru ciltler hızlı kırışır.

Erken Kırışıklık Oluşumunda Cilt Tipi Çok Etkili

Bazı insanların yüz kırışıklıları çorak toprak gibi olur. Buda cildinin aşırı derecede kuru olmasından ve derinlemesine nemlendirilememesinden kaynaklanır.
cilt neden erken kırışır

Beyaz tenli insanlar daha çabuk yaşlanır.

Ayrıca ince derili ve beyaz insanların derisi daha kolay ve çok kırışır.

Koyu ten rengine sahip kişiler geç yaşlanır.

Kalın derili koyu tenli kişiler ise daha geç kırışıklı oluştuğu için geç yaşlanır.

[irp]

Genetik önemlidir.

Genetik yapıda oldukça önemlidir. Ailede erken yaşlanma çoğunlukta ise gelecek nesillerde de erken yaşlanma görülebilir.

Fazla mimik kullanımı cildi erken yaşlandırır.

Mimikleri çok kullanan kişilerde de kırışıklık oluşumu erkenden başlar. Mesela konuşurken vücut dilini çok kullanan, kaşını gözünü sürekli oynatan kişilerin alın ve göz çevresinde kırışıklık oluşumu çok erken oluşur.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu