Faydalı BilgilerListeler

Bayramda Sağlıklı Kurban Eti Pişirme Yöntemleri

1. Harlı Ateş ile Etler Mühürlenmeli

Harlı Ateş ile Etler Mühürlenmeli

Etler her ne kadar kısık ateşte pişerse o kadar lezzetli olur, sözünü tarihe gömün. Etlerinizi ilk ocağa koyduğunuz zaman harlı ateş yardımı ile pişirin. Böylece kurban etiniz mühürlenecek ve tabi ki daha lezzetli bir tada sahip olacak.

2. Suyu İhmal Etmeyin

Suyu İhmal Etmeyin

İlgili Makaleler

Kurban Bayramı‘n da gelen kurban etlerini pişirirken etin içerisine bir su bardağı kadar su ekleyin. Fazla ya da daha az su eklememeye dikkat edin. Su sayesinde etinizin pişme süresini azaltacaksınız. Özellikle dana eti kavurması yapacaklar mutlaka bu yöntemi uygulayarak etlerini kavurmaya devam etmelidirler.

3. Kurban Eti Haşlama

Kurban Eti Haşlama

Kurban etini pişirme yöntemlerinden bir tanesi de kurban eti haşlamadır. Ayrıca etinizi fırınlaya bilirsiniz. Saydığımız bu iki yöntem sayesinde etlerin üzerinde oluşan parazitler yok oluyor. Kavurmada parazitlerin tamamen yok olmadığı kanıtlanmıştır. Eğer sağlıklı bir kurban eti tüketimi yapmak isterseniz; haşlama ya da fırınlama yöntemlerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu