Gezi RehberiListeler

Batum’a Nasıl Gidilir?

istanbul temizlik şirketi
Batum Gürcistan’da yer alan en büyük şehirlerden birisidir. Türkiye sınırlarına oldukça yakın bir yer olan Batum, Türkiye’ye sadece 20 km uzaklıkta yer alıyor. Batum birçok özelliğiyle her yıl binlerce ziyaretçi tarafından ziyaret ediliyor. Türkiye’den Batum’a gitmek için vize ya da pasaport gerekmiyor. Nüfus cüzdanı ile Batum’a gidebilirsiniz.

Batum Şehrini Yakından Tanımak İster Misiniz?

Batum Şehrini Yakından Tanımak İster Misiniz?

Gürcistan’da yer alan Batum manolya ağaçlarıyla kaplı oldukça güzel bir şehir. 7 km uzunlukta sahili bulunuyor. Tertemiz sahili ve doğasıyla harika bir tatil merkezidir. Batum’da geniş caddeler ve cadde boyunca uzanan büyük heykeller yer alıyor. Son derece modern olan bu kent Karadenizlilerin en yakın tatil beldesinden biri oluyor. Artvin’den sadece 20 km olması ve vize gerektirmesi sebebiyle isteyen herkes rahatça gidebiliyor. Batum çok ekonomik bir şehir olmasıyla da ön plana çıkıyor. Bu yüzden olmalı ki Karadeniz’den insanlar alışveriş için Batum’a gidiyor. Ayrıca Batum’da sigara ve alkol fiyatları da çok ucuz. Durum böyle olunca Artvin’den birçok vatandaş alışveriş için Batum’u tercih ediyor.

Batum’a Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Batum'a Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Batum’a gitmek için birçok seçenek mevcut. İstanbul’dan hava yolunu tercih edenler isterse direkt uçuş yapabiliyor. Ya da Batum’dan önce bir Karadeniz turu yapıyor. Hopa’dan Batum’a geçiyor. Bir diğer seçenek ise kendi aracınızla yolculuk yapmak… Kendi aracınızla gitmek isterseniz Sarp Sınır kapısından geçerek Batum’a varıyoruz. Bu yollar dışında Rize ve Trabzon’dan otobüsle de gidiliyor. Batum uçak biletleri 500 TL’den başlıyor. Türk Hava Yolları ise Hopa ve Batum’a her gün seferler düzenliyor. Daha ekonomik bir tatil geçirmek isteyenler için Hopa uçak bileti daha uygun görülüyor. Uçak bileti almadan önce çeşitli sitelerden fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Sevda

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu