Gezi RehberiListeler

Batum Gezisi Hakkında Pratik Bilgiler

Gürcistan'ın en eski şehirlerinden birisi olan Batum, Karadeniz bölgesinde yer alan şahane bir tatil yeridir. Batum hakkında gerekli bilgiler.

istanbul temizlik şirketi
Ayrıca, Batum çok güzel bir doğaya sahiptir. Batum, yeşil parklardan hoş deniz kıyılarına kadar insanı doğası ile büyülemeyi başaran ve turistlerin tatil destinasyonları arasında gördükleri ve seçmeye de hiç çekinmedikleri bir şehirdir. Türkiye saatinden 2 saat önde olan Gürcistan, Batum şehri ile gezilmeye değer bir yer ülkedir.

İşte karşınızda Batum gezisi hakkında pratik bilgiler :

Gürcistan Para Birimi

Gürcistan Para Birimi

Gürcistan ‘Lari’ para birimini kullanmaktadır ve 1 Lari 100 tetriye denktir. Batum’da döviz büroları bulunduğundan dolayı, Türk Lirası veya Dolar ile gidilebilmektedir. Euro da bir diğer seçenektir.

İnternet

İnternet

Günümüzün vazgeçilmezi olan internet, Batum’da birçok yerde ücretsiz bulunabilmektedir. Birçok kafe ve restoranlarda internet ücretsizdir. Bazı kafelerde, özellikle üzerinde W işareti olanlarında, internet kullanılabilir. Ama buradaki internet ücretsiz değildir.

Batum Güvenli Bir Yer Midir?

Batum Güvenli Bir Yer Midir?

Genel anlamda bakıldığında, Batum birçok şehre göre daha huzurlu ve sakin bir yer olduğu açıktır. Çok fazla sorunların yaşanmadığı bir yerdir burası. Diğer Avrupa ülkelerine bakıldığında, Batum’un birçoğundan daha güvenli olduğu anlaşılacaktır. Batum’da yaşayan insanların misafirperver oldukları bilinmektedir.

Batum Hava Durumu

Batum Hava Durumu

Batum, yaz aylarında sıcak bir havaya sahiptir ve bu sıcak havalar 3 aydan fazla sürmektedir. Kışın hava soğuk olmaktadır ve bu yüzden tatil için gidilebilecek en iyi vakit ilkbahar mevsimi veya yaz mevsimi olacaktır.

Gürcistan Vizesi

Gürcistan Vizesi

Gürcistan’a giriş için eskiden vizeye ihtiyaç duyulurken, artık vizesiz, ülkeye giriş yapılabilmektedir. Tek ihtiyacınız olan şey nüfus cüzdanıdır. Ama ilaçlar ile ülkeye giriş yasaktır.

Batum ile ilgili diğer içerikler:

Batum’da Gezilmesi ve Görülmesi Gereken 17 Yer

Batum Gece Hayatı

Sevda

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu