EDİTÖR BAŞVURU
Ünlüler

Barış Manço Sevgisi

Barış Manço Sevgisi doksanlı yıllarda başlasa da günümüze kadar devam eden ve halen ölüm yıl dönümlerinde anılan, toplantılar söyleşiler yapılan ustamızdır...

Barış Manço Sevgisi

Barış Manço sevgisi doksanlı yıllarda başlayan bir sevgi olsa da aslında halen günümüz de bu sevginin bitmemesi sanatçının ne kadar çok değerli olduğunun bir ispatıdır. Hala unutulmayan muhteşem bir sanatçıdır Barış Manço Bizlere Dünyayı tanıtmış ve şarkılarıyla bizlere birçok eğitim vermiş birisidir. Gelmiş geçmiş en iyi sanatçılardan birisi olan Barış abi o dönemlerde biz çocuklara en iyi programı çıkarmıştı. 7den 77’ye adlı programı ile küçük çocukları bir araya getirerek şarkılar söylerlerdi oyunlar oynarlardı.

Bizlerde bu programı izleyerek evimiz de eşlik ederdik onlarla birlikte şarkılar söylerdik oyunlar oynardık. 7den 77’yeprogramı çıkacak diye günler öncesinde heyecanla beklediğimiz olurdu. Bunları anlatırken dahi gözümün önünden geçiyor ve sanki dün gibi. Zaman ne çabuk akıp gidiyor anlam veremiyoruz. Uzun saçlarıyla Barış Manço bütün dünyayı gezer ve neredeyse bilmediği dil yoktu. Arkadaşlar arasında bile Barış abiden bahsederken sanki bizim mahalleden birisiydi sanki ailemizden birisiydi o kadar çok severdik ki onu bir ünlü olarak görmezdik bile çünkü o bizlerden birisiydi ve hep öyle kaldı. Rahmetli oldu öldü gitti ama hala bizimle birlikte ve bunu en çok hissettiğimiz sanatçılardan birisi. Barış abi derdik halende öyle diyoruz abimiz olmuştu bizim. 7den 77’ye programı ile bizlere çok büyük örnek olmuştu ve hiçbir çocuğu kırmaz üzmezdi. Şarkılar söylenir oyunlar oynanırdı evde izlerken yerimizde duramazdık sürekli bizde televizyondaki şarkıya ya da oyuna göre eşlik ederdik.

Oku bakayım Ayı şarkısıyla özellikle de hepimize hem okuma alışkanlığı kattı hem de bu ve bunun gibi birçok şarkılarla eğlenmeyi oynamayı öğrendik. Hala her bayram günlerin de Bugün bayram erken kalkın çocuklar şarkısını sosyal medya üzerinden paylaşmaktayız. Unutulmayacak bir sanatçı olan Barış abimiz 7den 77’ye program ismi gibi herkes tarafından sevilmekte ve unutulmamaktadır. Onun adına her ölüm yıl dönümünde etkinlikler düzenlenmekte ve neredeyse her şehirde birçok meydan isimler Barış Meydanı gibi adlandırılmaktadır.  Dönemin en iyi çocuk programı 7den 77’ye halen unutulmayan programlar arasında yerini korumaktadır.

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu