HaberlerTürkiye

Bakırköy Belediyesi’ne haciz geldi

Bakırköy Belediyesi’ne haciz geldi. Bir temizlik firması, belediyeden üç yüz bin lira alacağını tahsil edemeyince haciz işlemi başlattı.

İddiaya göre Bakırköy Belediyesi 2004 yılında çöp toplama ve sokak temizliği için Mehmet Şeref Varan’a ait şirket ile anlaşmıştı. Anlaşma üzerine ödenmesi gereken tutar aradan yıllar geçmesine rağmen ödenmedi. 2004’ten bu yana kadar ödenmesi gereken paranın 300 bin tl yi bulduğu söylendi.

Alacağını tahsil etmek için açtığı davayı firma kazandı. Haciz memurları bu sabah Bakırköy Belediyesi’ne geldi. Haciz memurları işlem yapmaya başlamak üzereyken belediye yetkilileri borcun ödeneceğini söyledi. Bu durum oluşunca haciz memurları 300 bin tl’lik borcun tamamının ödenmesi için belediye binası içinde beklediler.

Bir dönem Bakırköyspor Kulübünün Başkanlığını yapan şirket sahibi Mehmet Şeref Varan alacakları için işlem başlattıklarını belirterek, “Bakırköy Belediyesi yaptığımız işten dolayı alacağımızı ödemedi haciz işlemi başlattık. Aslında bu işin arkası var, haksız ve hukuksuz yıkılan Bakırköyspor Vakfı Tesisleri’nden dolayı 50 trilyonluk davamız var. Mevcut belediye başkanı hem kendisini hem Bakırköy halkını bu borcun batağına itmiştir. Borcu ödememe sebebine gelecek olursak 500 kişi çalışması gerekirken, 3 bin kişi çalıştırıyor ve dolayısıyla para yetmiyor. Burada 5 sene içerisinde yapmış olduğu tek bir hizmet yok, tek yaptığı iş nereden ne rüşvet alırım, nereden neyi götürürüm derdinde” ifadelerinde bulundu.

Mehmet Şeref Varan, borcun bugün içinde ödenmemesi durumunda tekrar işlem başlatacağını belirtti.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu