Ekonomi ve Finans

Bakan Albayrak enflasyon hedeflerini açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ülke genelinde enflasyonun yönünün aşağı doğru olduğunu  “Enflasyonla mücadele ve sağlıklı büyüme öncelikli politikalarımız ile tüm alanlarda yıl sonu hedeflerimizi yakalayacağız.” ifadeler ile açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklanan enflasyon rakamlarını değelendirdiği açıklamasında Ağustos ayında enflasyonun düştüğünü belirtti ve açıklamasında “Tüm alanlarda yıl sonu hedeflerimizi yakalayacağız” dedi.

Bakan Albayrak Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ağustos ayında TÜFE, ÜFE ve çekirdek enflasyonda önemli düşüş kaydettik. Üretici fiyat endeksindeki düşüş, enflasyonda aşağı yönlü trendi devam ettiriyor. Enflasyonla mücadele ve sağlıklı büyüme öncelikli politikalarımız ile tüm alanlarda yıl sonu hedeflerimizi yakalayacağız.”

[irp]
berat albayrak enflasyon açıklaması

AĞUSTOS AYINDA ENFLASYON YILLIK YÜZDE 15,01’E GERİLEDİ

Ağustos ayında tüketici fiyatlarında 0,86 oranında artık olurken, yıllık TÜFE oranı %16,65 ten düşüş gösterdi ve 15,01’e geriledi. Yıllık çekirdek enflasyon ise %16,2 den %13,6 oranına düşdü.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu