HaberlerPolitika

Babacan’ın partisine katılacak 3 isim netleşti

Bir dönem AK Parti Milletvekili olan Emin Şirin, Ali Babacan tarafından kurulacak olan yeni partide Abdullah Gül, Fehmi Koru ve Beşir Atalayın yer alacağını belirtti.

Bir televizyon kanalında konuşan Emin Şirin, program sırasında Ali Babacan ve Abdullah Gül liderliğinde kurulacağı iddia edilen yeni parti ile ilgili olarak bir takım açıklamalar yaptı. Şirin açıklamasında yeni oluşum içerisinde Babacan ve Gül ile birlikte eski Başbakan yardımcısı Beşir Atalay ile birlikte Fehmi Koru’nun da yer alacağını söyledi.

Ahmet Davutoğlu

DAVUTOĞLU İLE ETTİĞİ SOHBETE DEĞİNDİ

Yeni kurulacak olan partilerle ilgili konuşmasında bazı başlıklar;

“Yeni parti girişiminde bulunan arkadaşların gidişatına baktığımda, Sayın Davutoğlu ile dün bir buçuk saatlik bir sohbet yaptık. Davutoğlu hakikaten partinin içinde hala bir değişim olabilir mi? ümidini azda olsa taşıyor. Ama konuşmaktan vazgeçmeyeceğini ve konuşmaya devam edeceğini söylüyor. Sayın Erdoğan’lı mı Erdoğan’sız mı? Bunu zaman gösterecek. Bunun kararını kendi verecektir. Ama Davutoğlu’nda gördüğüm, hakikaten kararlılık doğru gördüklerini susmadan parti içinde düzelmesi gereken konuları hem Türkiye için hem Parti için söyleyecek. Bunun devam edeceği muhakkak.”

PARTİDE YER ALACAĞI KESİNLEŞEN İSİMLER

“Sayın Abdullah Gül, Ali Babacan ve orada Beşir Atalay’ın ismini unutuyoruz. Nihat Ergün de biraz kenarda benim anladığım kadarıyla bu işin esası Abdullah Gül, Beşir Atalay, Ali Babacan ve hatta Fehmi Koru. İçeride olanların anlattıkları sistem bu oluyor.”

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu