Haberler

Avrupa Ülkesine Vizeler Resmen Kalktı

Türkiye ile Moldova arasında vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasını sağlayan anlaşmaya ilişkin getirilen değişiklikler, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Geçtiğimiz Ekim ayında Kişinev’de imzalanan  “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Moldova Cumhuriyeti Hükümeti Arasında 1 Kasım 2012 Tarihinde Ankara’da İmzalanan Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına İlişkin Anlaşmaya Getirilen Değişikliklere Dair Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Moldova Cumhuriyeti Hükümeti Arasında İmzalanan Protokol” kapsamında iki ülke arasında sadece kimlikle vizesiz geçiş uygulamasıyla ilgili değişiklikler bugün yayımlandı.

VİZEDEN MUAF TUTULACAK

Yayımlanan değişikliklere göre Moldova ve Türkiye vatandaşları, iki ülke arasında gerçekleşecek seyahatleri teşvik etmek amacıyla, kimlik kartı dahil bütün seyehat belkeleriyle “birbirini takip eden 180 günlük süre içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde karşılıklı ülkelere giriş-çıkış, transit geçişlerde, kısa süreli ikametlerde” vizeden muaf tutulmasına karar verildi.

İlgili Makaleler

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu