HaberlerListelerSpor

Avni Yıldırım’ın itirazı Dünya Boks Konseyi tarafından kabul edildi

İtiraz Kabul Edildi

Yaşanan haksız kararın ardından Dünya Boks Konseyini ziyaret eden Avni Yıldırım ve menajeri tarafından yapılan itiraz yetkililer tarafından kabul edildi. Bu karara göre hakemin haksız bir karar verdiği ve mücadelenin tekrar gerçekleştirilmesi gerektiği açıklandı.

İstanbul’da Dünya Boks Konseyi Başkanı tarafından yapılan toplantıya Avni Yıldırım, Yıldırım’ın menajeri Ahmet Öner, WBC Başkanı Mauricio Sulaiman, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ve Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz katıldı. Kararın geciktiği ve hakemin suçlu olduğunu belirten taraflar aynı zamanda Türk halkından da özür diledi.

Kaş Yarılması Üzerinden Maç İptal Edilmişti

Avni Yıldırım’ın gerçekleştirmiş olduğu mücadele sırasında rakibinin kaş yarılması gerekçesiyle maçın iptal edildiği ve Türk sporcunun maçı kaybettiği duyurulmuştu. Menajerler ve diğer yetkililer tarafından yapılan itirazlar sonucundan Avni Yıldırım’ın haklı olduğuna karar verildi.

WBC Başkanı Mauricio Sulaiman, “Şanssız bir şekilde kaza ile açılmış kaş yarası yüzünden maç kesildi. Bitmemiş bir maçtı. Dirrell ile de gurur duyuyorum. İkisi de dünyada gördüğüm en güzel maçlardan birini sergiledi. Maçın ertesi günü Avni ve menajeri Meksika’ya yanıma geldiler. İkisine de adalet yerini bulacak diye söz verdim. Her şey anlaşıldı ve imzalar atıldı” diye konuştu.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ise “Türkiye’de profesyonel boksu en iyi şekilde yapan spor ahlakı ile gurur duyduğumuz bir sporcu. Türk boksunun dünya çapında bir yerde olması için çalışıyoruz” dedi. 

Tarafların yaptığı açıklamanın ardından haksız karar verilen mücadelenin nerede ve ne zaman yapılacağı hakkında kararın verilmesi beklenecek.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu