HaberlerOtomotiv

Audi Yeni Nesil A5’in Üstü Açık Versiyonu Tanıdıldı

Yeni A5 Convertible’ın özellikleri ve detayları

Audi tam 9 yıl boyunca ürettiği A5 modelinin yeni versiyonunu haziran ayında dünyaya duyurmuştu ve bunun üzerinde 5 ay geçmeden merakla beklenen A5 Convertible’ı tanıttı. Yeni A5 kasa olarak Audi A4 sedan modeline benzese de daha köşeli keskin hatlara sahip ve öz ızgarası da daha düz duruyor.

2015 yılında çok yoğun bir dönemle bir çok modelini tanıdan Audi 2016 yılında biraz sessiz kalmıştı ve sessizliğini önce haziran ayında yeni nesil A5 ve S5’i tanıtarak bozmuştu. Şimdi ise göz kamaştırıcı görüntüsüyle üstü açık A5 (Convertible) modelini tanıttı. Bu modelin kendi sınıfında rakipleri ise BMW 4 Serisi Convertible ve Mercedes-Benz C Serisi Convertible dir. Özellikler olarak A5 coupe ile aynı özelliklere sahip olacak modelin tek farkı artık üstünün açık olması diyebiliriz.

İç tasarımı oldukça şık olan ve çok beğenilen yeni A5 Coupe’nin iç kısmı A5 convertible’ye aynen aktarılmış. Tavan için kullanılan özel kumaş daha fazla geliştirilerek tavan izolasyonun daha iyi olması sağlanmış böylece araç içine daha az ses almaktadır. Aracın üstünün açılma süresi ise sadece 15 saniye sürmektedir. 15 saniyede açılan tavan 18 saniyede geri kapana bilirken bu işlemi araç saatte 50km/s hızda yapabiliyorsunuz.

Audi A5 Convertible modelinde 3 farklı motor seçeneğiyle karşımıza gelecek. Bunlar benzinli modelde 252 beygir güç üreten 2.0-litre TFSI motor, dizel modellerde ise 190 beygirlik 2.0-litre TDI ve 218 beygirlik 3.0-litre TDI motorlardır. Daha sonra ise benzinli 190 beygirlik 2.0-litre TFSI motor seçeneğinin ekleneceği duyurulmuştur.

Piyasada 2017 yılının mart ayında satışa çıkacak olan Audi A5 Convertible €49.350’dan başlayan etiket fiyatlarıyla satışa sunulacak. Tabi bu fiyat ülkemizde nasıl olur derseniz 3 le çarpın ve TL ye çe

Avrupa‘daki satış noktalarına 2017‘nin mart ayında gelecek olan Audi A5 Convertible Avrupa’da €49.350‘dan başlayan fiyatla satışa sunulacak. Türkiye’de Audi A5 Convertible satış fiyatı ise tahmini 600.000 TL civarında olması bekleniyor.

Siz Hangi Convertible Arabayı Tercih Edersiniz?


pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu