Hayvanlar Alemi

Aslanların Pek Bilinmeyen 5 Özelliği

Lafmacun ekibi olarak ormanların kralı olarak bilinen ve görünüşleriyle herkesin kendine hayran bırakan aslanların pek bilinmeyen 5 özelliğini listeliyoruz.

“Ormanlar Kralı” olarak bilinen aslanlar aslında ormanlarda yaşamamaktadırlar. Aslanların asıl evleri fundalıklar ve sazlıklardır. Ek olarak her aslan ortalama 15 yıl ömre sahiptir.

Aslanların Pek Bilinmeyen 5 Özelliği

İlgili Makaleler

Diğer vahşi kedi türlerine göre aslanlar daha farklı yaşamaktadır. Grup olarak yaşamayı tercih eden aslanlar, grupta 10-15 civarı üye bulundurmaktadırlar. Bu grupta yer alan aslanların sadece birkaçı erkekten oluşmaktadır ve olgunlağa erişen bütün erkek aslanlar, eriştikleri an kral erkek aslan tarafından gruptan kovulmaktadır.

Aslanların Pek Bilinmeyen 5 Özelliği

Çiftleşme dönemlerinde aslanlar haftada 100 defadan fazla çiftleşmektedirler. Ancak her çiftleşme 1 dakikadan az sürmektedir.

Aslanların Pek Bilinmeyen 5 Özelliği

Her grupta 1 tane lider erkek aslan bulunmaktadır. Bu erkek aslanlar diğer grupların liderleriyle kavga eder ve kavgayı kazanan taraf grubunu büyütür.

Aslanların Pek Bilinmeyen 5 Özelliği

Bilinenin aksine grubun besin ihtiyacını dişi aslanlar gidermektedir. Yeleleri sebebiyle kamuflaj olamayan erkek aslanlar çok nadir ava çıkarlar. Dişi aslanlar avı yakalar ve ilk erkek aslan karnını doyurur. Kalan besini de diğer aslanlar yer.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu