Hayvanlar Alemi

Aşk İçin Çabalayan 6 Hayvan

İnsanlar aşkı için bir çok şey yapmaktadır. Peki hayvanlar? Evet onlarda aşkı için çaba göstermekte, bazı hayvanlar ise bu işin kitabını yazmış.

İnsanlar veya hayvanlar dünyaya geldikten sonra belirli şeyler yaparak hayatlarını sürdürürler. Bu şeyler çok ilginç değil hatta sıradan diyebiliriz. Yemek yemek, gezmek, belirli bir zamana kadar çocuklara bakmak gibi. Birde çiftleşmek var. Ama bunu tamamen seksüel bir şekilde düşünmek yanlıştır. Yemek gibi bu da bir ihtiyaçtır. Doğanın kanunu olduğu için hayvanlarda da gereklidir. İnsanlar günümüzde birisi ile evlenmek için çaba gösteriyor onun için bir şeyler yapmaya çalışıyorsa hayvanlarda çiftleşmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

PENGUENLER

İmparator Penguen

Kanatları olup uçamayan bu tür sadece 100 santimetreye kadar büyüyebiliyor. Tüm dünyaya birlik ve beraberliği öğreten penguenler aşk konusunda da fena değiller. Erkek penguenler sevgili edinmek için romantik bir yol izlerler. Deniz kıyısından topladıkları çakıl taşlarını evlenmek istedikleri kişilere hediye ederler. Bir çok hayvanın aksine tek eşli bir yaşam sürerler. Erkekler aylarca çocuklarına bakarken kadınlarının da yollarını gözlerler. Yuvayı dişi kuş yapar sözünü herkes bilir ancak gerçek böyle değildir. Bir çok kuş türünde yuvayı erkek kuş yapar. Sebebi ise bir dişiyi yuvaya çekip onla aşk yaşamaktır. Erkek kuş dişi ile çiftleştikten sonra yuvadan kovulabilir. Dişinin yalnız kalma isteği yüzünden erkek evden atılır. Erkek bir yuvayı ne kadar sağlam yaparsa bir dişi ile aşk yaşama oranı o kadar artar.

MİRKETLER

MİRKETLER

Mirketler 30 santimetre boylarıyla dünyanın en sevimli hayvanları arasına girebilir. Çok demokratik bir yaşamları vardır. Mutlaka her mirket bir görev üstlenir. Mirketler tıpkı ülkemizin eski halleri gibi aşk yaşarlar. İki kabile arasında kız alıp verme vardır. Yani aşık olup çiftleşmezler. Her kabilede bulunan anne ve baba görevi kabilenin reislerine aittir. Yani aşk yaşama çiftleşme onların görevidir. Bir mirket aşk yaşamak istiyorsa o kabilenin reisi olmalıdır. Aşk yaşamadan çift haline gelen mirketlerde ise sonradan aşık olma vardır. Tek eşli hayvanlardır ve eşlerine her zaman sadıktırlar. Eğer bir mirket eşini başka bir kabiledeki birisiyle görürse üzüntüden ölür.

DENİZ ATLARI

Denizatı Nedir? Nasıl Ürer? Özellikleri Nelerdir?

Deniz atları bazı kesimlerde aşkı temsil eder. Hatta sevgililere deniz atı kolyesi vermek uzun süre moda olmuştur. Deniz atları da genel olarak tek eşli hayvanlardır. Hatta birbirlerinden hiç ayrılmazlar. Denizin içinde birlikte süzülüp giderler. Erkek dişiyi ayarlayabilmek için çok farklı kurlar yapar. Aşık olduğu dişi ile aynı renk ve desene gelir yani kılıktan kılığa girer. Erkeğin aşkı için başka bir fedakarlığı daha vardır. Eşi için hamile kalıyor ve erkek doğuruyor. Hatta doğum süreci çok sancılı geçen deniz atlarında yorgunluktan ölen erkekler bile var.

ZIPLAYAN ÖRÜMCEKLER

ZIPLAYAN ÖRÜMCEKLER

Seksenli yıllarda insanların dans şekilleri biraz farklıymış. Diskolarda kadınlar ve erkeklerin birbirlerini etkilemek için dans ettikleri olurmuş. İşte şimdi böyle bir hayvana geleceğiz. Zıplayan örümcek. Aşık olduğu dişiyi etkilemek için kur yapıyor. Tabi biraz farklı bir şekilde, dans ederek. Dişisi de karşıdan onu izliyor, beğenirse her şey çok güzel. Mutlu bir gece erkeği bekliyor. Ama dişi beğenmez ise işte olay o zaman biraz kötü. Dişi beğenmediği zaman erkeği reddetmiyor, onu yiyor. Yani ne yapıp edip ondan faydalanmasını biliyor.

KUTUP AYILARI

Kutup Ayısı

Gerek insanlara sevimli gelmeleriyle gerekse nesillerinin tükeniyor olmasıyla hafızalara kazanan kutup ayıları için aşk çok zor. Zaten altı ay gündüz altı ay gece yaşanan bir yerde olan ayılar zamanı gelince sevgilisini bulmak için kilometrelerce yol gitmektedir. Ona yaklaşınca kur yapmaktadır. Ama yaklaşma mesafesi 15 kilometre. 15 kilometre boyunca kur yaparak gelir. Aşkına tam kavuştuğu sırada kötü ayılar gündeme gelir. Aşk dolu mutlu yuvayı yıkmak için erkeğe saldırırlar. Tabi erkekte yılda bir dişi bulabildiğinden aşkına sahip çıkar. Kan revan içinde dövüşür ve kazanır. Ama dişi onun bu halini beğenmez ve terk eder. Dişi artık hamiledir. Erkek ise onu bir daha görmemek üzere hüzünle uzaklaşır.

KANGURULAR

KANGURULAR

Herhangi bir spor salonuna gittiğiniz zaman aslında olduğundan daha iri olduğunu kanıtlamak için kaslarını şişiren erkekler vardır. Aslında bunun nedeni iç güdüseldir. Amaç kadınları etkilemektir. İşte tamda bunu yapan bir hayvan türü var. Kangurular bir kadını etkileyip onunla beraber olabilmek için dik durup kaslarını şişirirler. Tabi bunu iki erkek yapınca işler kızışır. Kavgaları tıpkı boks maçını andıran kanguruların kavga sonuçları baya kanlı bitiyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu