ListelerTV Yayınları

Aşk-ı Memnu Dizisinden Hafızalara Kazınmış 10 Sahne

Aşk-ı Memnu dizisi bir döneme damga vurmayı başarmıştı. Üzerinden yıllar geçmiş olsa bile Aşk-ı Memnu replikleri hala paylaşılmaya devam ediyor. En sevilen 10 replik.

Aşk-ı Memnu dizisi bir döneme damga vurmayı başarmıştı. Üzerinden yıllar geçmiş olsa bile Aşk-ı Memnu replikleri hala paylaşılılıyor. En sevilen 10 replik.

1- Behlül İlk Kez Bir Şeyler Hisseder

Behlül İlk Kez Bir Şeyler Hisseder

Dizide Bihter’in eve gelişinden birkaç hafta sonra hastalanan Behlül için Bihter anneannesinin formülünü hazırlar. Behlül ilk kez bu bölümde Bihter’den etkilenmeye başlar.

2- Atölye’de Öpüşme

Atölye'de Öpüşme

Atölye’den resim seçmeye giden Bihter’in peşinden gelen Behlül bir anda kendini tutamayıp Bihter’in dudaklarına yapışır. Sonrasında ilk tokadı da yer.

3- Çok Acı Çekiyorum, Beynim Suçlu, Yüreğim Suçlu

Çok Acı Çekiyorum, Beynim Suçlu, Yüreğim Suçlu

Atölye’deki öpüşmenin ardından Behlül ve Elif’in nişan gecesinde Behlül Bihter’e pişmanlığını dile getirir. “Çok acı çekiyorum. Beynim Suçlu, yüreğim suçlu…Keşkenin ne demek olduğunu en çok bu gece hissediyorum. Keşke başka şartlarda, başka zamanda dilediğimi dilediğim gibi yaşayabilseydim”

4- İlk Öpüşme

İlk Öpüşme

Behlül’ün sarhoş olup dağıttığı gecenin ertesi günü Bihter’le birlikte mantı yemeye giderler. Dönüşte arabada ilk gerçek öpüşme yaşanır.

5- Aşk-ı Memnu Sera’da İlk Buluşma

Sera'da İlk Buluşma

Nihal’in sınav günü otel odasında birlikte olmaktan vazgeçen Bihter ve Behlül, sezon finalinde yalının bahçesindeki serada sevişirler.

6- Tango

Tango

Birlikte dans edebilmek için Tango gecesi organizasyonu planlayan Bihter, gecenin sonunda Behlül’le dans eder.

7- Çok Uzamıştı, Sıkıldım

Çok Uzamıştı, Sıkıldım

Kendisinin hediye ettiği kolyeyi Nihal’e verdiğini görünce çılgına dönen Behlül ve Bihter atölyede kavga ederler. Bihter “Her şeyin üstüne yemin ederim ki saçını bile Nihal’den daha çok seviyorsun” deyince, Behlül’de Nihal’le katıldığı baloya saçlarını kısacık kestirerek katılır. Bihter: “Saçlarını kestirmişsin” Behlül: “Saçlarımı kestim, çünkü çok uzamıştı, sıkıldım artık”.

8- Telefon Mesajı

Telefon Mesajı

Behlül “Sen gerçekten Firdevs hanımın kızıymışsın” diyerek otel odasını terk ettikten sonra sinir krizi geçiren Bihter, Behlül’ün telefonuna sesli mesaj bırakır; “Firdevs Hanım’ın kızı konuşuyor. Sıkıcı evliliğimin oyuncağına mesajımdır. Seni sevmedim, doğru. Benim için tutkuydun sadece. Olmasını istediğim yerdeydin. Bu kez söz. Tamamen bittin benim için. Bütün izlerini siliyorum hayatımdan.”

9- Özledim

Özledim

Düğün günü yaklaşan Behlül, koruda yürüyüş yaparken Bihter’le karşılaşır. Bihter” Beni sevdiğini itiraf edemiyorsun. Bana deli olduğunu itiraf edemiyorsun. Bari bunu söyle. Bir tek kelime. Özledim. ” deyince Behlül de dayanamayıp Bihter’i öper.

10- Aşk-ı Memnu Beni Beni, Bihterini

Beni Beni, Bihterini

Dizinin en unutulmaz anlarından biri final bölümünde yaşandı. İntihar etmeden hemen önce Bihter: Nihal tek nefeste sönüverecek bir çiçek. Peki ya Bihter? Behlül: Bihter…ne olur bırak o silahı Adnan: Aç kapıyı! Aç kapıyı! Aç kapıyı! Bihter: Bu kapı açıldığında senin için de bitmeyecek mi her şey? Ben bu kapı açıldığında da öleceğim, Behlül. Benim ölmemi istiyor musun? Beni kaybetmeyi göze alabiliyor musun? Behlül: Ha-hayır Bihter: Beni…beni… Behlül :Lütfen… Bihter :Beni beni…Bihter’ini…

 

Aşk-ı Memnu dizisini aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCIdiuKAg5xVZsvXDQbOG4cg

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu