Faydalı BilgilerSağlık

Aşırı Terleyenler İçin Doğal Bitki Çayı

Aşırı Terleyenler için doğal bitki çayı önerilerine bu yazımızda yer vereceğiz. Özellikle yaz aylarının başlaması ile birlikte gerek işimizdeki aktiviteler, gerekse spor esnasında vücudun hareketlerinden ötürü ter bezlerinin aktif çalışması vücudun aşırı ter atmasına sebep olabilmektedir. Bu anlamda terlemeyi minimal düzeye çekecek bitki çayları kullanarak hem aşırı terlemenin önüne geçecek, hem de terlemeye paralel olarak vücutta oluşan pis kokunun önüne geçmiş olacaksınız. Bitki çaylarının birçok faydası bulunmaktadır. Yüzyıllardan bu yana tecrübeler ile sabit hale gelen bitkilerin faydaları ve hangi hastalıklarda ne tür bitki kullanımlarının yararlı olduğu her geçen gün farklı özellikleri ile ortaya çıkmaktadır.

 

Aşırı Terleme Nedir, Nasıl Oluşur?

biberli baharatlı yiyecekler

 

Aşırı terleme vücut aktivitelerinden kaynaklanan bir tepki olarak tanımlanabilir. Her insan az veya fazla hareketleri esnasında bir birinden farklı derecede terleme tepkisi verebilir. Bunun için standart bir terleme imktarından bahsetmek mümkün değildir. Genetiksel özelliklerden kaynaklanan aşırı terleme olabileceği gibi, hastalıklara bağlı olarak terleme de gerçekleşebilmektedir. Burada bilinmesi gereken ayrıntı, aşırı terleme sorunun doğal yöntemler ile nasıl önüne geçilebileceği sorusudur. Aşırı terleyenler Biberli ve bol baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalı ve önereceğimiz bitki çaylarını uygun ölçeklerde içerek bu rahatsızlığın önüne geçebileceklerdir.

 

Aşırı Terleme Sorununa Çözüm Bulabilir miyim?

alıç çayı terleme

Aşırı terleme sorununa çözüm bulabilir miyim veya aşırı terlemeye ne iyi gelir gibi birçok soru ile karşılaşabilmekteyiz. Öncelikle aşırı terleme sorununda doğal bitki çayı kullanımının çok önemli sonuçlar verdiğini söyleyerek başlayalım. Bu doğal bitkiler içerisinde Alıç çayı, karabaş otu, şahtere otu ve yeşil çay günde iki bardak zamanlı bir şekilde tüketilerek büyük ölçüde azalma meydana gelmesini sağlayabilirsiniz.

karabaş otu çayı terleme

En fazla tüketilen bu bitkiler terlemenin önüne geçerken bunun yanında Zencefil ve ginseng çayı terlemeyi tetikleyen aşırı terlemeye meydan veren bitkilerden oldukları için onlardan uzak durmakta fayda görüyoruz. Normal düzeyde terleme insan vücudu açısından gereklidir. Fakat aşırı düzeyde meydana gelen terleme yaşam kalitesi düşürdüğü için doğal bitki çayları ile aşırı terlemenin önüne geçebilmek mümkündür.

 

Aşırı Ayak Terlemesini Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

ayak terlemesi için çözümler

Aşırı terleme ile paralel olan ve vücudun diğer uzuvlarını olumsuz etkileyen aşırı ayak terlemesini önlemek için adaçayı, papatya, kekik ve deniz tuzunu ılık suyun içine koyarak ayaklarınızın bu suda dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra ayaklarınızı temiz bir havlu ile durulayarak tertemiz kuru ayaklara kavuşabilirsiniz. ayaklarınızı aşırı terlemesi doğal olarak ayak kokusu yapacağı için bu işlemi uygulamanızda yarar vardır.

 

Aşırı Terlemenin Sebepleri Nelerdir?

Aşırı Terlemenin Sebepleri Nelerdir?

 

Aşırı terlemenin çok sayıda nedeninden bahsetmek mümkündür. Yazımızın başıda belirttiğimiz gibi genetik sebeplere dahi bağlı olabileceği gibi günümüzde daha çok stres, düzensiz beslenme ve kan dolaşımından kaynaklanan olumsuzluklara paralel olarak aşırı terleme hastalığı ortaya çıkabilmektedir. Tüm bunların yanında diyabet, obezite, hipertiroidizm, kalp hastalıkları, ateş ve menopozdan kaynaklanan sorunlar da tetikleyici olabilmektedir.

Doğal Ürünler Dışında Aşırı Terleme Nasıl Önlenebilir?

Doğal bitki çayları dışında bölgesel aşırı terlemenin önüne geçebilmek için elma sirkesinden faydalanabilirsiniz. Terlemenin yoğun olduğu bölgelerden olan ayaklar, koltuk altı gibi uzuvları yıkayın ve pamuk yardımıyla bu bölgelere elma sirkesi sürün. Günün sabahında banyo yapıp temizlendikten ve güzel bir şekilde durulandıktan sonra aradaki farkı gözlerinizle göreceksiniz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu