Faydalı BilgilerSağlık

Arpa Suyunun Sağlığınıza Faydaları Listesi

Arpa suyu genellikle limon suyu ile tatlandırılır. Arpa suyu kilo kaybına yardımcı olmak, toksinleri atmak, sindiriminizi düzenli tutmak ve daha fazlası için kullanılmaktadır. Arpa suyu ile ilgili bazı sağlık faydaları henüz tıbbi araştırmalarla desteklenmese de bazı uzmanlar tarafından kabul edilmektedir.

Arpa suyunun faydaları

Arap suyu kolesterol düşürücüdür

Arpa suyu veya arpa çayı içmek kolesterol seviyenizi düzenler. Arpada bulunan Kimyasal protokoller LDL kolesterolünü bastırmak ve daha iyi bir kalp sağlığına kavuşmak için oldukça idealdir. Arpa suyundaki antioksidanlar ayrıca, kalbin toksinlere maruz kalmaktan duydukları oksidatif stresin azalmasını sağlayan serbest radikalleri de temizler.

Arpa Suyunun Sağlığınıza Faydaları Listesi

Arpa suyu kan şekerini kontrol eder

Arpa suyu kan şekerini kontrol etme yeteneği açısından test edilmiştir. Şekersiz arpa suyu tüketimi kan şekeri yükselmesini kontrol eder. Diyabetli kişiler, arpa suyunun yemekten sonra kan şekerini düşürmek için tüketebilirler. Arpa suyunun antioksidanları da diyabet sonuçlarının iyileştirilmesine yardımcı olur.

Arpa suyu kilo vermenize yardımcı olur

Arpa suyundaki lif içeriği sindiriminizin daha düzenli hale gelmesine yardımcı olur. Ayrıca daha uzun süre dolgun hissetmenizi sağlayabilir. Arpa suyunun ayrıca nemlendirici özelliği vardır ve çok fazla kalori içerir, ancak çok az yağ içerir. Bu faktörler, arpa suyunun açlığı kesmek ve sizi öğün aralarında tok tutmak için etkili bir içecektir. Sağlıklı bir diyet ve egzersizle birlikte arpa suyu kilo vermede yardımcı olabilir çünkü yavaş sindirilir ve daha uzun süre dolgunluk sağlar.

Arpa Suyu faydaları

Arpa suyu vitamin ve antioksidan bakımından zengindir

Arpa suyu vitamin ve antioksidan açısından zengindir. Arpa suyunda büyük miktarlarda folat (bir B vitamini), demir, bakır ve manganez bulunur. Arpa suyundaki antioksidanlar, diğer pek çok konuda sağlığınuza katkıda bulunur, çünkü organlarınızda oksidatif strese neden olan serbest radikallerden kurtulurken, sağlıklı hücre büyümesini sağlarlar.

Arpa suyu kanser riskini azaltabilir

Gelişmekte olan kanser araştırmaları, kanser riskini azaltmak için diyet ve yaşam tarzı seçimlerinin önemine vurgu yapmaktadır. Arpadaki lif, düzenli sindirim sırasında çıkarılmamış toksinleri atmak suretiyle kolonunuzun korunmasına yardımcı olabilir. İçerdiği lif ötesinde, arpa da ferulik asit vardır. Bir çalışmada kolon kanseri hücreleri arpa da bulunan antioksidanlar sayesinde oluşumunu durdurmuştur.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu