Araba almak için kredi notu kaç olmalı?

Araba Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı Findeks veya benzeri Kredi notu hesaplaması yaparak araba almak istediğinizde notun yüksek olması ile kontrol sağlanır ve araç için kredinizin olumlu/olumsuz durumunu görebilirsiniz

Araba Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı Findeks veya benzeri Kredi notu hesaplaması yaparak araba almak istediğinizde notun yüksek olması ile kontrol sağlanır ve araç için kredinizin olumlu/olumsuz durumunu görebilirsiniz. Hem sıfır hem de 2.el araba alımlarında birikmiş nakit yoksa mecburen kredi çekimine yönelmektesiniz tam da bu durumda kredi notu devreye girmektedir.
Kredi notu düşük çıktı diyelim, bu puanlama sistemini bankalarda bildiğinden, kriter olarak değerlendirildiği için çekmek istediğiniz araç kredisi onaylanmayabilir. Peki, onaylanmaya, red başvuru alanların aklında oluşan soru işaretine çözüm sunabilmek için kredi notu kaç olmalıdır? Araç kredisi, araba kredisi, taşıt kredisi gibi nitelendirilen çeşitler, ihtiyaç kredisinden bağımsızdır farklılık göstermektedir. İpotek yapılmaması nedeni ile düşük faizli kredi almak mümkündür. 

Adım adım gidecek olursak alacağınız otomobilin ne kadarı kredi ile ne kadarı peşin ödenecek buna karar verin. Araç satışı yapan bayiler, galeriler ön ödeme (onda biri kadar) talep edebilir, fakat rekabetin arttığı, araç alımının fazlalaştığı bu dönemde peşinat istemeden satış yapılmaktadır. Aracımı kredi ile almak istiyorum,tamamını çektiğim araç kredisi ile almak istiyorum derseniz burada kredi notunuzun 1300’den fazla olması gerektiği bilgisini sizinle paylaşmak isterim.Bankalar ipotek gibi önlemler alamadığı için kendi bünyelerinde araç kredisini ödeme yapılmadığı takdirde riskli görmektedir.

Findeks Kredi Notu nedir?

Kredi çekerken onay alabilmek için genellikle alınacak olan aracın toplam değerinin bir kısmını peşin bir kısmını da kredi ile ödeme yapacağınızı belirtmeniz araç kredisi çekmek için bir adım daha kolaylık sağlayacaktır. Bu yöntemde ise kredi notunun 1000’den fazla olması gerekiyor. Tamamını çekeceğiniz de 1300 olması gerektiğini lütfen unutmayın. Kredi notunun çok düşük olması halinde ise bankaların sistemi automatic (otomatik) red vermektedir. Bu durumları bir çok banka çalışanından da duyabilirsiniz. Söz konusu ödemelerin yapılamadığı, geciktiği, zorlandığınız noktada ise faizlerin artış göstereceğini bilin, belli bir ardışık ödemeden sonra ise satın aldığınız arabanın haciz olma ihtimali var.
Araba kredisi ile ilgili size tavsiyemiz bütçenizin çok üstünde araçlar tercih etmeyin, aylık rahat ödeyeceğiniz miktarın dışına çıkmayın. İhtiyaç olan arabanız ödemelerde ki olumsuzluklar sonrası sizlere faydadan çok zarar verebilir. Ancak düzenli ödeme planı oluşturursanız kredi sistemi ile araç sahibi olmak gerçekten kolay. Özet ile peşinatsız tamamen kredi sistemi olacak ise kredi notunuz değerlendirilir,belli bir miktar kredi kullanılacak ise kredi notunun orta halde olması öngörülmektedir.

Kredi notunuzu aşağıdaki linkten giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Findeks kredi notu öğrenme

Originally posted 2021-11-19 09:34:53.

Exit mobile version