Haberler

Apple TV+ çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Netflix ile yayılan ve ardından bir çok firmanın da katılmasıyla rekabetin arttığı dijital yayın platformlarına Apple’da TV+ ile dahil oluyor.  TV+ bir kaç ay içerisinde yayın hayatına başlayacak.

Dünyanın en merak ettiği dijital yayın platformlarının başında gelen TV+’ın çıkış tarihi yakınlaştıkça bir çok detayda ortaya çıktı. Bloomberg’de yayınlanan bir haberde Apple TV+ Kasım ayında piyasaya çıkacak. Haberin detaylarında Apple TV+’ın fiyatının 9.99 dolar olacağı iddia edildi.

Açıklanan fiyat daha önce 6,99 dolar fiyat açıklayan Disney+ hizmetinden pahalı olsa da Netflix fiyatının altında kalmayı başarmış. ABD için açıklanan 9,99 dolar fiyatın ülkemizde nasıl yansıtılacağı ise şimdilik belli değil. Zira Netflix’de ülkemize özel fiyatlandırma yaptığı için oldukça fazla üye toplamayı başarmıştı. Apple resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre Apple TV+ hizmeti sonbahar ayarında ülkemizde de hizmete girmiş olacak.

İlgili Makaleler

apple-tv-plus

Daha önce Financial Times’ta yayınlanan bir haberde ise Apple’ın yeni platformu için orijinal bir çok içerik çekeceği ve bunlara başlangıç olarak 6 milyar dolar bütçe ayırdığı belirtilmişti. Apple TV+ platfomu açıldığı ilk gün aşağıda yer alan dizi ve filmleri yayınlanmış olacak.

  • The Morning Show: Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve Steve Carell (Drama/Komedi)
  • Amazing Stories: Steven Spielberg (Antoloji)
  • See: Jason Momoa ve Alfre Woodard (Bilim Kurgu)
  • Home: Belgesel serisi

Netflix‘in hali hazırdaki yayınları, Disney+‘ın yayınlayacağı diziler ve filmlere göre kıyasladığımızda Apple TV+ başlangıçta rakiplerine göre daha az orijinal içeriğe sahip olacağın söyleyebiliriz. Rakiplerinin yaptığı gibi ilk ay deneme kampanyası yapıp yapmayacağı ise henüz belli değil.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu