EDİTÖR BAŞVURU
İlginç Bilgiler

Apple Hakkında 10 İlginç Bilgi

Dünya genelinde yaklaşık olarak 10 yıldan biraz daha fazla önce duyuran Apple teknoloji sektörünün adeta devidir. Her geçen gün üretimini arttıran ve adından söz ettiren şirket günden güne büyüme sergilemektedir. Peki, biz Apple’ı ne kadar tanıyoruz. Telefon, bilgisayar veya tabletlerini kullanmanın dışına çıkarak Apple hakkında ilginç bilgiler toplayarak liste hazırladık. İşte Apple hakkında daha önce duymadığınız 10 ilginç bilgi.

  • Apple şirket olarak o kadar yüksek bir gelire sahiptir ki, Afrika ve İsveç gibi ülkelerin milli gelirinden daha çok servete sahiptir.

Apple ana merkezi

 

  • Apple ürünlerinin garantisi konusunda oldukça hassastır ve bir konuda garanti kabul etmemektedir. Eğer cihazın yanında sigara kullanmışsanız ve bu tespit edilmişse garanti belgesi iptal edilir.

apple garanti kapsamı

 

  • İlk IPhone’dan Iphone X’e kadar tüm modellerde saat 09.41’dir bunun gösterilmesindeki en önemli sebep ilk Iphone’un tanıtıldığı saat olmasıdır.

apple 9:41 saati

 

  • Dünya üzerindeki en değerli ikinci marka olarak gösterilen Apple’ın marka değeri yaklaşık olarak  146.3 milyar dolardır.

apple marka değerii

 

  • Birçok kişinin Iphone’un yapay zekâ ürünü olan Siri ile konuştuğunu biliyoruz ancak konuşurken dikkatli olmak gerekiyor çünkü Siri tüm konuşmalarını kayıt altına almaktadır ve tehlikeli bir cümle kuracak olursanız bunu genel merkeze göndermektedir.

siri tehlikeli konuşma

 

  • Yapılan araştırmada Apple dakikada 300.000 $ değerinde satış yapmaktadır.

apple satış rakamları

 

 

  • Apple genel merkezi ve tüm resmi bayileri dâhil olmak üzere toplamda 115 bin kişi markada çalışmaktadır.

apple toplam çalışan sayısı

 

  • Apple, 20 ülke 500 farklı noktada satış yapan dev bir şirket ağıdır.

Apple mağaza sayısı

 

 

  • Apple’ın ilk kuruluşu 1 Nisan 1976 yılına dayanmaktadır.

apple kuruluşu

 

  • Son olarak eğer Apple’da çalışmayı düşünüyorsanız şöyle bir bilgi verelim Apple genel merkezde çalışmak Harward’ı kazanmaktan daha zordur.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu