Haberler

Apple CEO’sundan Türkiye’ye Mesaj Var, ‘Iphone Fiyatlarında ….’


Apple CEO’su Tim Cook, 2018 yılında kur farkından dolayı iPhone satışlarında düşüş olduğunu ve 2019 yılında Türkiye’deki iPhone fiyatlarında indirime gidecekleri haberini verdi. Reuters’a konuşanTim Cook, Türkiye gibi başka ülkelerde de benzer sorunların yaşandığını, bu pazarlarda Ülkenin yerel para birimlerinin dolar karşısında yaşadığı değer kaybından olumsuz etkilendiklerini söyledi.

Çin, Türkiye, Hindistan ve Brezilya gibi ülkelerin kurdaki bu dalgalanmalardan ciddi şekilde etkilendikleri için indirim yapılacağı açıklansa da indirimin zamanı ile ilgili bir bilgi verilmedi. Cook açıklamasına şu şekilde devam etti: “iPhone fiyatlarını yerel düzeyde daha tüketilebilir bir hale getirmeye karar verdik. Çin ve Türkiye gibi pazarlarda, yerel paranın dolar karşısında değer kaybetmesi bizleri çok fazla etkiledi. Özellikle Türkiye’de TL’nin bir yılda yüzde 33 değer kaybetmesiyle satışlarımız 700 milyon dolarlık bir kayba uğradı. Kur farkı dolayısıyla sorun yaşadığımız bu ülkelerde indirime gitmeyi düşünüyoruz.”

İlgili Makaleler
pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu