HaberlerTeknoloji

Apple, abonelikler ve uygulama satın alımlarına aile paylaşımı özelliği getirdi

Apple cihazı kullanıcıları yaptıkları uygulama içi satın alımları ve abonelikleri aile içinde paylaşım yaparak 5 kişiye kadar kullanabilecekler.

Apple üyeleri arasında aldıkları uygulamaları ve abonelikleri paylaşma imkanı sağlayan App Store geçişi ile birlikte Aile Paylaşımı özelliğini genişlettiğinin ve bu özelliğin uygulama içi satın alımlarda geçerli olduğunun duyurusunu yaptı.

Yapılan son güncellemenin ardından Apple uygulama geliştiricileri bundan sonra yenilenebilir aboneliklerde ve tüketilebilir olmayan uygulama içerisinde satın alımlarda aile içinde paylaşım yapılmasını etkinleştirebileceğini, satın alınan uygulama ve abonelikleri iCloud aracılığı ile 5 kişiye kadar paylaşılmasına izin verilebilecek.

apple aile içi paylaşım

İlgili Makaleler

Uygulama içi satın alımlar için aile paylaşımı özelliği

Özelliği kullanmak için aile içi paylaşım özelliğini açmanız gerekiyor. Bunun için iOS 14iPadOS 14 ve macOS Big Sur kullanıcıları ayarlardan aboneliklere gidip burada Yeni Abonelikleri Paylaş seçeneğini aktif etmeleri gerekiyor. Bu işlemin ardından uygulama içi satın alımlar ve aboneliklere diğer aile üyeleri de erişebilecekler.

Konuyla ilgili Apple’ın yaptığı açıklama şu şekilde;

“Artık otomatik yenilenebilir abonelikler ve tüketilebilir olmayan uygulama içi satın alımlar için Aile Paylaşımı’nı etkinleştirebilir ve kullanıcıların satın aldıkları ürünleri beş aile üyesine kadar paylaşmalarına izin verebilirsiniz. Aile Paylaşımı, kolaylaştırılmış, kullanışlı bir kullanıcı deneyimi sağlar ve aboneleri çekmenize, ücretli abonelikleri teşvik etmenize, kullanıcı katılımını artırmanıza ve elde tutma oranını iyileştirmenize yardımcı olabilir. Aile aboneliklerinin performansını anlamanıza yardımcı olmak için Satış ve Eğilimler raporları yakında güncellenecek.”

Aile içi paylaşma özelliği

Aile içi paylaşma özelliği hangi cihazlarda kullanılabilecek?

Apple geçtiğimiz haziran ayında uygulama içi satın alımları ve aboneliklerin paylaşılabileceğini duyurmuştu. Yine aynı gün bu özelliğin sadece iOS 14iPadOS 14 ve macOS Big Sur kullanıcılarına geleceğini belirtmişti.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu