Haberler

Antalya’da Gezilecek Yerler; Antalya Kaş

Kaş; Birbirinden güzel koyları, Arnavut kaldırımlı sokakları, antik kentleri, samimi ve içten insanları ile huzurlu ve mükemmel bir tatil planlayan herkesin mutlaka listesine eklemesi gereken, cennetten bir köşe.

Hem sayısız doğal güzelliklere hem de mutlaka görülmesi gereken tarihi değerlere ev sahipliği yapan Kaş, Antalya il merkezine 168 km mesafede yer almaktadır. Doğası, denizi ve havası ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan bir güzelliğe sahip olan ilçe, sadece ülkemizde değil tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. Bilinirliğini tüm doğal güzelliklerinin yanında en çok tercih edilen dalış bölgesi olarak ta oldukça arttıran Kaş, özellikle dalış meraklıları için tam bir cennet. Henüz keşfetme şansınız olmadıysa ya da yeniden gitmeyi düşünüyorsanız Antalya Şehir ve Gezi Rehberi olarak sizler için Kaş’ta gezilecek yerleri derledik.

Antalya kaş

Kaş deyince ilk akla gelen deniz, kum ve güneş üçlüsü. Harita üzerindeki konumunu da göz önüne alınca da haksız olunmadığı bir gerçek. Yaz ve bahar aylarının sıcak geçmesi ve tertemiz plajlara ev sahipliği yapması bölgeyi önemli tatil beldelerinden biri haline getirmiş durumda. Ünlü Kaputaş Plajı, Akçagerme Plajı, Küçük Çakıl Plajı, Patara Plajı, Büyük Çakıl Plajı, Hidayetin Koyu ve Fırnaz Koyu ise zamanınız varsa tek tek keşfetmenizi tavsiye ettiğimiz plajlardan başında gelmektedir.

İlgili Makaleler

Kaş antik kentler

Plajları ile ünlü olan bölge aynı zamanda tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Dolayısı ile Kaş antik kentler bakımından da oldukça zengin bir beldedir. Özellikle tarih meraklılarının görmesini tavsiye ettiğimiz yerler ise; Myra Antik Kenti, Xanthos Antik Kenti, Aperlai Antik Kenti, Phellos Antik Kenti, İsinda Antik Kenti, Trysa Antik Kenti, Kyaneai Antik Kenti, Andriake Antik Kenti ve Antiphellos Antik Kenti.

Kral mezarları

Buraya kadar gelmişken sadece Kaş’ı gezip görmek elbette yetmez. Kaş’ın eşsiz güzelliklerinden biri de kesinlikle Patara. Okyanusu andıran pırıl pırıl denizi, sahil boyunca uzanan incecik kumu ve antik kentiyle Patara mutlaka tatil planınızda yerini almalı.

Kalkan simena

Bir diğer görülmesi gereken yer ise; Kalkan. Kaş’a yaklaşık 20 km mesafede yer alan Kalkan özellikle limanı, plajı ve oldukça canlı çarşısı ile sizi kendine kesinlikle hayran bırakacak bir yer.

kekova

Son olarak ta batık kenti ve antik kenti ile Kekova. Kaş’tan kalkan tekneler ile ulaşabileceğiniz Kekova, aynı zamanda bir batık kente ev sahipliği yapılıyor. Kaş’ta mutlaka gezmeniz gereken yerlerden biri olan Kekova’da Simena Antik Kenti’ni tarih meraklılarının oldukça dikkatini çekiyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu