HaberlerTürkiye

Ankara’da Ekiplerden Eş Zamanlı Operasyon

Başkent Ankara’da yeraltı dünyasının karanlık gruplarından birine dün gece eş zamanlı düzenlenen operasyonun hedefinde 241 kişinin yakalanması ve toplamda 145 adrese eş zamanlı baskın vardı.

Operasyonda 237 konut, 1 depo ve 7 iş yeri olmak üzere toplam 145 adrese 500 ekip ve 3 bin 500 polisle eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Polis ekiplerinin sıkı çalışma arkadaşlarından birisi olan özel eğitimli narkotik köpekleri de dün geceki operasyonda büyük bir rol oynadılar. Çetenin çeşitli alanlara saklamış olduğu uyuşturucu zulalarını anında tespit edip eğitmenine bildiren köpekler sayesinde kilolarca uyuşturucuya ekipler tarafından el konuldu.

Operasyonun Ana Adresi Kale Mahallesi Olarak Belirlendi

İstihbarat Şube Müdürlüğü üyelerinin de dahil olduğu baskında ana hedef tarihi Kale Mahallesi vardı. Mahalle içerisinde bulunan ve çeteye ait olduğu düşünülen birçok araç ve eşyaya da yine ekipler tarafından el konuldu.

Örgüt Uzun Süredir Ceza Evinden Yönetiliyor

Ankara merkez ve çeşitli ilçelerinde yaralama, gasp, uyuşturucu ticareti ve silahlı yaralama gibi ağır suçlara karışan örgütün lider Kadir İ. tarafından yattığı ceza evinden yönetildiği belirlendi. Operasyonda liderin kardeşlerinin de gözaltına alınması ile birlikte çetenin yönetim merkezi tamamen çökertildi. Bu sayede de kalan üyelerin birer birer ekipler tarafından göz altına alınması bekleniyor.

Yaşlı Kadınların Evleri Kullanılıyor

Örgütün ticaretini yaptığı uyuşturucu ve diğer yasak ürünleri saklamak için sabıkası olmayan ve bir başına yaşayan yaşlı kadınların evlerini kiraladığı belirlendi. Tespit edilen kişiler hakkında nasıl bir işlem uygulanacağı ise şu anlık büyük bir merak konusu.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu