EDİTÖR BAŞVURU
HaberlerTürkiye

Ankara’da 25 yıllık AKP dönemi sona erdi

Ankara'da 25 yıllık AKP dönemi sona erdi

Ülkemizde son 25 yıldır Ak Parti yönetimi ile devam eden Ankara’da Millet ittifakı adayı Mansur Yavaş kazanmış durumunda. Rakibine azımsanmayacak bir fark Mansur Yavaş, uzun bir süredir seçim sonuçları için yapılan kutlamalarda seçmeni ile birlikte.

31 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimlerde yarışa Milliyetçi Hareket Partisi ile ittifak halinde giren Ak Parti’nin adayı Mehmet Özhaseki rakibine karşı kaybetmiş durumda. Cumhuriyet Halk Partisi de İyi Parti ile girdiği Ankara Büyükşehir Belediye seçimlerinde Mansur Yavaş ile birlikte kazanmayı başardı. Rakibinin yaklaşık %3 gerisinde kalan Mehmet Özhaseki, seçimi kazanan rakibini tebrik etti.

Sabah saatlerinde 05.000 itibariyle oyların yüzde 99,8’i açıldı. İşte sonuçlar:

Mansur Yavaş – CHP (Millet İttifakı): Yüzde 50,90

Mehmet Özhaseki – AK Parti (Cumhur İttifakı): Yüzde 47,06

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı tarafından da yapılan açıklamalarda Ankara’da Millet İttifakı adayı olan Mansur Yavaş’ın kazanmış olduğu doğrulanmış durumda. Rakibini hatırı sayılır bir farkla geçen Millet İttifakı adayı, yapmış olduğu konuşmalarda halkı kendi tarafına çekmeyi başarmış gibi duruyor.

Seçim öncesi tarafların yapmış olduğu açıklamalarda sürekli olarak bir karşı tarafı suçlama durumu hakimdi. Mansur Yavaş’ın sahte senet veya benzeri suçları işlediğini belirten Mehmet Özhaseki, açıklamalarını halk tabanına yansıtmayı başaramamış gibi duruyor. Her şeye rağmen seçimi kazanmış olan Mansur Yavaş’ın seçimlere dair yapacağı konuşma büyük bir merakla bekleniyor.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu