HaberlerYaşamYaşam - insan

Ankara Batıkent’te Köpeklere Katliam


Ankara’nın Batıkent Turgut Özal Mahallesi’nde yaşanan olayda henüz kimliği tespit edilemeyen kişi veya kişiler tarafından sokak köpeklerini zehirleyerek öldürdü. Çok sayıda vatandaşın tepki gösterdiği olayda, Türkiye Hayvan Hakları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, zehirlenen köpeklerden 13’ünün öldüğünü 6’sının tedavi altına alındığını ve 7 köpeğin ise kayıp olduğunu söyledi.

“BUNLARIN TEK ANLAYACAĞI ŞEY İDARİ İŞLEMLERDİR”

Özkan şunları aktardı: “Vicdansızlar, bugün burada 13 köpeğimizi katletti. 6 köpeğimiz klinikte, 7 köpeğimiz de kayıp, bulamıyoruz. Bu insanlarda Allah korkusu yok. Bunların tek anlayacağı şey idari işlemlerdir. Hayvanları katledenlere hapis cezası gelmeli. Plakası sökük beyaz bir araçla gelen 2 kişinin buradaki köpeklere zehirli et parçaları verdiği söyleniyor” dedi.

İlgili Makaleler

Emniyette konu ile ilgili özel ekip kurdu. Bahsedilen kişileri bulmak için çalışma başlattı.

MANSUR YAVAŞ: SORUMLULAR ORTAYA ÇIKARILACAK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’da sosyal medya üzerinden konu ile ilgili açıklama yaptı, “Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sağlık Daire Başkanlığı bu vahşetin sorumlularının ortaya çıkarılması ve yasal işlem yapılması için görevlendirilmiştir.” ifadelerini kullandı. 

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu