HaberlerTeknoloji

Android 12 Hazırda Bekletme özelliği uygulamaların boyutunu küçültecek

Android 12 ile birlikte kullanmadığınız uygulamaların bellek ayak izini azaltacak "hazırda bekletme" özelliği Android cihazlara gelebilir.

Android Açık Kaynak Projesi’nde çalışmalar yapan bir ekip, kullanmadığınız uygulamaların bellek ayak izini azaltacak “hazırda bekletme” (hibernation adı verilen bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik hala geliştirmenin ilk aşamalarında ancak Android 12’ye dahil edilebilir.

Android'in yaklaşan Hazırda Bekletme özelliği, kullanmadığınız uygulamaların boyutunu küçültecek

Peki, hazırda bekletme nedir?

Çok kullanıcılı bir cihazın tek bir kullanıcısı bir uygulamayı hazırda bekletmeyi seçerse, o kullanıcıyla ilişkili uygulama önbelleği temizlenir ve bir miktar alan açılması sağlanır.

Daha ilginç olan soru, Android cihazının tüm kullanıcılarının bir uygulamayı hazırda bekletmesi, özellikle de çoğu Android cihazda yalnızca bir kullanıcı olduğu için ortaya çıkıyor. Telefonlarda bu nasıl işleyecek? Henüz uygulanmadığından, bu durumda işletim sisteminin ne yapacağı bilinmiyor. Bekleyip göreceğiz.

Peki, hazırda bekletme nedir?

Özelliğin adından, uygulamanın kalıcı olarak kaldırılmayacağı anlaşılıyor, ancak yerden tasarruf etmek için onu sıkıştırmanın bir yolu olabilir (normal önbellek temizlemeyle birlikte). Daha sonra, kullanıcı uygulamayı hazırda bekletme modundan uyandırmak isterse, uygulamanın sıkıştırılmış hali açılarak geri gelecek.

Kaynak

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu