Faydalı BilgilerListeler

Andız Kökü faydaları ve zararları nelerdir?

Andız Kökü , Midenin en büyük ilacıdır. Şehveti artırmaya yardım eder, karaciğere, dalağa, çocukların yatağa işemelerine, mafsal ağrılarına yarım ve tam baş ağrılarına ve mesane büyümesine karşı şifa verir. Andız kökü idrarı ve kadınların aybaşı kanamalarını söktürür. Kara sevdayı izale eder, mafsal ve arkadaki ağrılara şifa verir. Karaciğerin , dalağın ve kalbin tıkanık damarlarını açar. Bal ile kaynatılır birer bardak içilirse nefes darlığına çok iyi gelir. Andız kökü mideye ve dimağa çok kuvvet verir. Kaynatılır, lapa haline getirilirse romatizma, soğuk veya siyatik hastalığının sebep olduğu ağrılar üzerine sıcak sıcak bağlanırsa şifa verir.

Andız Kökü nasıl kullanılır ;

Andız kökü kaynatılıp elde edilen suyuna bal veya şeker ilave ederek birer çay bardağı içilir. atını kirleten çocuklara kaynatılır ve devamlı içirilirse  gece altına işemeleri engellenmiş olur.

Arpa – Orge Faydaları ;

Arpa , egzama, uyuz vb. kaşıntılara karşı çok iyi gelmektedir.  

Arpa Nasıl Kullanılır; Arpa , sirke ile kaynatılır, elde edilen mayi sürülür arpa kaynatılır , elde edilen suyundan bolca içilirse idrar yanmasına karşı da şifa vermektedir. Üzüm salkımları arpa içine konulursa uzun müddet çürümez.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu