HaberlerTürkiye

Anadolu Farm yöneticisi hakkında 3.900 yıla varan hapis isteniyor

Kullanıcılarına internet üzerinden para kazandıracağı vaadiyle kurulan Anadolu Farm şirketinin dolandırıcı olduğu ve yöneticisinin yurt dışına kaçtığı iddia edilmişti. Şimdi de şirkete açılan dava sonuçlandı. Yapılan açıklamalara göre Kayseri merkezli Anadolu Farm şirketinin yöneticisi İsa Karademir hakkında 3.900 yıla kadar hapis isteniyor.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianame belgelerinin işlendikten sonra ana mahkemenin başlaması bekleniyor. Ayrıca şirketi dava etmeyen ancak olayda mağdur olan 3.172 kişiyi, “banka ve bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık’ yöntemiyle dolandırmak suçundan ayrı bir iddianame hazırlandığı da belirtildi.

Bundan 2 sene önce kurulduğu tespit edilen Anadolu Farm firması hakkında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından inceleme başlatılmış ve şirketin hesapları bloke edilmişti. Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınan ve aralarında Anadolu Farm Şube Müdürü İsa Karademir’in de bulunduğu 10 firma yöneticisi ve çalışanı da tutuklanmıştı.

Olayın daha da duyulması ve mağdur sayısının artmasından sonra birçok uzman tarafından insanların bu tarz kolay para vaatlerine kanmaması için çeşitli açıklamalar yapılmıştı. Ancak hala bu tarz girişimler küçük de olsa devam ediyor ve her birinin de yüzlerce üyesi bulunuyor. İnsanlarımızı bu tarz sistemlere kanmaması ve yatırım yapmamaları konusunda şiddetle uyarıyoruz.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu