HaberlerTürkiye

Ana Caddelerde Ücretsiz İnternet Erişimi Sağlanacak

AKP İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, katıldığı bir televizyon programında iki yıl içerisinde İstanbul’un tamamında wi-fi (kablosuz internet) erişimini ücretsiz şekilde sağlayacağını belirtti.  Binali Yıldırım, “İstanbul’daki bazı ilçelerde fiber altyapısı yeterli değil.” dedi. İstanbul’un şuan ki fiber ağ uzunluğunu ikiye katlayacağını söyleyen Yıldırım, “İstanbul’daki toplam fiber ağ uzunluğu 47 bin 500 kilometre. Bunu 100 bin kilometreye çıkaracağız.” dedi. Fiber alt yapısına öncülük ederek sağlanan trafikten para kazanmak üzerinde çalışmalar yapacağını belirtti. Açıklamaya göre, iki yıl içerisinde İstanbul’un tüm ana güzergahları üzerinde internet (wifi) bedava hale gelecek. Ayrıca Yıldırım, metro hatlarına da ücretsiz internet hizmeti koyacağını belirtti.

Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, “İstanbul’un en büyük problemi, aydınlatılmış bir şehir değil.” Dedi. İstanbul’u gecesi de gündüz gibi bir şehir haline getirmeyi hedeflediğini belirten Yıldırım, aydınlanmaya harcanacak elektriğin yüzde 60’a kadar kısmını çöp işlem tesislerinden elde edeceğini belirtti. “İstanbul kendi elektriğini kendi karşılayacak.” İfadesinde bulundu. İnsanların geç saatlare kadar sokaklarda durabilmesi için aydınlatmanın önemli olduğunu vurguladı. Yıldırım,“927 tane çeşme var şu anda. Hepsini akar hale getireceğiz. Sebilnet koyacağız.Yani wifi internet erişimi olacak..”dedi.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu