Gezi Rehberi

Amsterdam’da ilginizi çekebilecek 5 Festival

Ulusal Restaurant Haftası: Yılda iki kez bir Mart ayında bir de Eylül ayında gerçekleşir. Hollanda’daki tüm restaurantlar bir hafta süren bir organizasyon hazırlar ve müşterilerine üç tabak içeren menülerini 25 Euro’dan satışa sunar. Böylece farklı tatları en iyi hangi restauranta ait olduğunu anlamak kolaylaşır.

Detaylar için tıklayınız.

amsterdam gezi rehberi

Koningsdag (Kral’ın Günü) şüphesiz Amsterdam’ın ve tüm Hollanda’nın en renkli günüdür 27 Nisan. Kralın doğum günü olarak kutlanan bu günde 750 binden fazla ziyaretçi başta Amsterdam’a akın eder. Açık hava festivalleriyle geçen bu günde herkes turuncu giyer ve yine turuncu renkte garip aksesuarlar üretirler.

 

amsterdam-2

Gay Pride adından da anlaşılacağı üzere bir eşcinsel ilişkileri kutlayan bir festivaldir. Her yıl 25 Temmuz ile 2 Ağustos arasında gerçekleşir. Karnaval havasında gerçekleşen bu festivalde spor, kültürel aktiviteler ve partilerle iş daha da renklenir.

amsterdam-3

Amsterdam Işık Festivali, Kasım ayının ortasından Ocak ayının ortasına kadar Noel’in yaklaşmasıyla başlar. Kış aylarında günlerin kısalması Amsterdam için pek de geçerli değildir, tüm şehir özellikle de kanallar ışıl ışıl oluyor.

amsterdam-4

Müze Gecesi: Her yıl Kasım ayının ilk Cumartesi akşamı Amsterdam’daki tüm müzeler gece boyu açık kalıyor ve hepsi o güne özel çeşitli etkinlikler ve özel programlar hazırlıyor.

amsterdam-5

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu