Gezi RehberiListeler

Amsterdam Gece Hayatı

Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Özellikle eğlenmeye düşkün turistlerin en çok tercih ettiği şehirlerden birisidir. Amsterdam şehir merkezine rahat ulaşımından, tarihi ve kültürel mekanlarından bunun yanı sıra yasal olarak elde edilen belirli miktarda uyuşturucu maddelerini kolay elde edilmesinden dolayı çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

1. Red Light District

Red Light District

Amsterdam’ın gece hayatı sadece uyuşturucu ya da eğlence değil. Bunların yanı sıra birçok turistin merakla gezdiği Red Light District, yasalar tarafından koruma altına alınmış kayıtlı hayat kadınlarının olduğu caddedir. Bu cadde de hayat kadınları kırmızı küçük odaların vitrinlerinden cadde gezen insanlara davetkar danslar ve hareketler yaparlar. İç içe geçmiş kanal kıyılarında meydana gelen cadde geceleri hakim renk kırmızı olduğu için birçok turistin dikkatini çekmektedir.

2. Güvenli Bölge

Güvenli Bölge

Hollanda Hükumeti’nin aldığı bir kararla bu bölgeye özel yasa çıkartılmıştır. Ve bu bölge Amsterdam’ın en güvenli bölgesidir. Belediyelerce kayıt altına alınan hayat kadınları, günün her saati kameralı kayıt yapılan bölgede ve odalarına bulunan alarm butonuyla görevlerini güvenle gerçekleştirmektedir.

3. Amsterdam Gece Kulüpleri

Amsterdam Gece Kulüpleri

Bu gece kulüplerinin girişleri genellikle ücretlidir ve rezervasyon sistemiyle çalışmaktadır. Paradiso, Jimmy Woo, Escape, Trouw, Melkweg Amsterdam’ın en ünlü gece kulüplerindendir.

4. Amsterdam Paradiso

Amsterdam Paradiso

Paradiso, ünlü sanatçıları ve dj performansları ile ünlü gece kulübüdür.

5. Escape Amsterdam

Escape Amsterdam

Escape, Hollanda ve Benelüks ülkelerinden gelen insanların en çok tercih ettiği eğlence mekanıdır.

6. Melkweg Amsterdam

Melkweg Amsterdam

Melkweg, eski bir süt fabrikasının restore edilmiş halidir. İçeride sinema ve tiyatro salonları da bulunmaktadır. Aynı zamanda birçok kafe de içeride yer almaktadır. Daha çok canlı müzikler tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra da sahne şovlarıyla da ünlüdür.

Amsterdam bunların yanı sıra sokak şovlarıyla da ünlüdür

Amsterdam – Işık Festivali Şöleni Videosu

7. Amsterdam ve Çevresi, Gece Hayatı, Red Light Street video

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu