Politika

Ali Babacan sosyal medyadan duyurdu: ‘Çalışmalara başladık’

Kulislerde konuşulan ancak henüz icraat adına bir şey göremediğimiz yeni parti çalışmaları ile ilgili ilk net çıkış Ali Babacan’dan geldi.

SATIR ARALARINDAKİ İLKELER

Ali Babacan’ın bayram vesilesiyle yayınladığı mesaj, kurulacak yeni partinin ilkeleri ile yol haritasının ipuçlarını da veriyor. İşte satır aralarında verilen o ilkeler:
Katılımcılık,
Temsil gücü yüksek,
Geniş kadro,
Kısa sürede harekete geçme,
Diyalog,
İleri demokrasi anlayışı,
Kapsayıcılık,
Popülizm yapılmayacak,
Çevre konularına hassasiyet,
Özgürlükçülük,
İnsan haklarına saygı,
Ekonomide itibarlı kurumlar.

ALİ BABACAN’IN AÇIKLAMASI

Temmuz ayında yaptığı açıklamayı hatırlatarak başlayan Babacan, Türkiye için yeni gelecek vizyonundan yine bahsetti ve çalışmaya başladıklarını açık bir şekilde belirtti “Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları aşmak için son derece önemli olduğunu düşündüğümüz bu çalışmaları arkadaşlarımızla beraber başlatmış bulunmaktayız.”

‘EN ÖNEMLİ ÇALIŞMA İLKELERİMİZDEN BİRİSİ KATILIMCILIK’

En önemli çalışma ilkelerimizden birisi katılımcılık ilkesidir. Geçen ay yaptığım açıklamadan sonra çok sayıda vatandaşımız bu sürece katkı verme iradesini beyan etti, heyecan ve birikimleri ile çalışmalarımıza şimdiden değer katmaya başladı. Arzu ettiğimiz temsil gücü yüksek ve geniş kadroyu kısa bir zamanda oluşturmayı hedeflemekteyiz.
Çoğulcu demokrasi ilkemizin gereği olarak bu süreç toplumumuzun her kesiminden gelecek öneriler açık olacaktır. Diyaloğu esas almak ve hep birlikte çalışmak zorundayız. Kapsayıcı çözümlere ancak bu şekilde ulaşabileceğimize inanıyoruz.

POPÜLİZM EKONOMİK SIKINTILAR VE ÇEVRE VURGUSU

Dünyada popülizm akımlarının evrensel ilke ve değerleri tahrip ettiği, ekonomik ve finansal istikrarın tehdit altında olduğu, çevreyle ilgili sorunların gözardı edildiği bir dönemde, bizim başlatmış olduğumuz bu çalışmalar sadece ülkemizde değil, çok daha geniş bir coğrafyada da ilgiyle takip edilmektedir.

İnsan hakları ve özgürlükler konusunda en yüksek standartları hedeflemek, ileri demokrasi için ısrarla çalışmak, hukukun üstünlüğü ilkesini tavizsiz bir şekilde savunmak, itibarlı kurumları ve kuralları esas alan bir ekonomi politikası uygulamak, çevreyi korumada güçlü bir irade ortaya koymak ülkemiz için yeniden önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Biz toplumumuzun hür, müreffeh, mutlu ve barış içinde yaşayan bir toplum olmasını istiyoruz. Halkımızın ve özellikle de gençlerimizin geleceğe umutla ve güvenle bakmalarını arzu ediyoruz. Bu hedeflere ulaşmak için çalışmayı da siyasi ve toplumsal sorumluluğumuzun bir gereği olarak görüyoruz.

Başlatmış olduğumuz çalışmalarla ilgili önümüzdeki dönemde de kamuoyumuzu bilgilendirmeye devam edeceğiz. İnancımız odur ki, samimiyetle çalıştığımızda ve ortak aklın gereğini yaptığımızda ülkemizin çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur.

Bu vesileyle, yaklaşmakta olan Kurban Bayramınızı kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum”

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu