Haberler

Aldığınız Maaş Yetmiyorsa Yapabileceğiniz 7 Ek İş!

1. Network Marketing

1. Network Marketing

Ek iş denildiği zaman akla ilk gelen ve en çok tercih edilenişlerin başında gelir. Çoğu zaman günlük işten fazla kazanç getirir. Bu işi yapacakolanların dikkat etmesi gereken nokta ise network marketing yapmadançalışılacak firmanın iyi araştırılması. Piyasada piramit sistem olarak tanımlanansistemlerden uzak durun. Bunu anlamak oldukça basit. Çalışacağınız kurum üyeolurken yüklü bir miktar üyelik bedeli veriyorsanız ve o firmanın sattığı ürünlerinsiz de dahil olmak üzere kimseye faydası yoksa arkanıza bakmadan uzaklaşın.Ülkemizde QNET gibi uzun yıllar hizmet veren ve sattığı ürünlerin yanında sosyalsorumluluklar, sponsorluklar ve diğer ülkelerde faaliyeti olan network marketingsistemleri ile çalışmak size ciddi anlamda kazanç sağlayacaktır.

2. Freelance İş

2. Freelance İş

Eğer yaptığınız iş freelance olarak da yapılmaya müsaitse buişten de güzel kazanç elde etmeniz mümkün. Eğer yeterince çevreniz yok ise bukonuda size destek olabilecek sistemler var. Bu sistemler ülkemizde armut.comve bionluk gibi sistemlerdir. Bu sistemler hizmet veren ve hizmet alanlarıbuluşturuyor. Bİonluk armut.com’a göre daha çok ilgi görüyor bunun sebebi isearmut.com’da hizmet veren kişilerin hizmet alan kişilere fiyat teklifigöndermesi ve bunu gönderirken belirli bir ücret ödemesidir.

İlgili Makaleler

3. Altın Alıp Satmak

3. Altın Alıp Satmak

Her ne kadar ek işten ziyade kadınların altın günlerinden ibaretmişgibi sanılsa da sanılanın aksine iş adamlarına kadar pek çok kişinin birikimyöntemidir. Uzun vadeli gelir beklentisi olanlar için oldukça sağlam bir ekgelir aracıdır. Ele geçen paranın bir birikime dönüştürülmesi için gerekligörülür ve geçmişten günümüze birikim ve kazanç denilince akla ilk gelen işlerdenbiridir. 2005 senesinde çeyrek altının alış fiyatı 35 TL iken günümüzde 315 TL’dir.Kim bilir siz bu yazıyı okuyana kadar belki biraz daha artmıştır. 

4. Oyuncak Yapıp Satmak

4. Oyuncak Yapıp Satmak

Yine kadınlara özgü bir işmiş gibi görünse de bu işi çok iyiyapan erkeklerde var. Boş zamanlarınızda yapabileceğiniz bu oyuncaklarıInstagram üzerinden satabilir ve bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.  Günümüzde popüler bir hal almaya başlayan hediyeoyuncaklar bu alanda iş yapmayı düşünenleri heveslendiriyor.

5. Instagram Üzerinden Butik Ürünler Satmak

5. Instagram Üzerinden Butik Ürünler Satmak

Instagram artık öyle bir hale geldi ki sadece fotoğraf vevideo paylaştığımız bir alandan çıkıp adeta bir e ticaret sitesine döndü. Fasonüretim yapan veya satacağı ürünleri yurtdışından uygun fiyata getirenlerürünleri Instagram üzerinden açtıkları sayfalardan satışa sunuyorlar. Geneldekıyafet ve ayakkabı satışı oluyor ama farklı ürünlerde ilgi çekici olabilir.

6. Memleketinizin Meşhur Lezzetlerini Satın

6. Memleketinizin Meşhur Lezzetlerini Satın

Öyle güzel bir ülkeye sahibiz ki her yerinden lezzetfışkırıyor. Her yörenin kendine ait lezzetleri var. Reçeller, çorbalar, salçalar,zeytinyağları… Bu lezzetleri evde kendinizi yaparak önce yakın çevrenize dahasonra ise ününüzü duyan başka kişilerde de satış yaparak bütçenize ek gelirsağlayabilirsiniz.

7. Çeviri Yaparak Para Kazanın

7. Çeviri Yaparak Para Kazanın

Eğer iyi derecede yabancı dil biliyorsanız,yabancı dil çevirilerinden çok güzel kazanç elde edebilirsiniz. Burada yapmanızgereken güzel referanslar biriktirip uluslararası hizmet veren şirketlere bukonuda destek vermek. Konuştuğunuz dil çok bilindik bir dil değilse veyaöğrenilmesi zorsa bunun size avantajı büyük şirketler ve büyük kazançlar olur.Büyük şirketlerde genel olarak İngilizce- Almanca ve Rusça bilen personel alımıyapılır bu diller dışında İspanyolca gibi bir dil bilgisi size bu şirketlerdengüzel kazanç sağlayabilir.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu