HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Aldatmanın Zamanı Var mı? Neden Aldatılırız?

Neden Aldatılırız?

Neden Aldatılırız?

Acaba ilk çapkın bakış mıdır aldatmayı başlatan yoksa ilk dokunma mı ? Belki de kalbi ilk kırıldığında aldatmanın yasak tohumu gönlüne düşmüştür. Peki neden aldatma diye bir şey var ? Öteki berikinden üstün mü ?

Belki de aldatma tanışma ile başlamıştır. İlk görüşmeye kendimizi olmadığımız gibi süsleyerek gitmiyor muyuz ? Hanım hanımcık kızlar, eli açık beyler olarak müstakbel eşimizin karşısına çıkmıyor muyuz ?

Her zaman geçerli olan kural foyaların ortaya çıkmaya mahkum olduğudur. İster bu süreç tedrici işlesin, isterse de travmalarla gelişsin bir zaman gelecek çiftler karşısındaki kişinin aslında evlendiği kişi olmadığını anlayacaktır.

Buna verilecek tepkiler kişiler özelinde farklılık gösterir, eviyle, eşiyle ilgilenmeyen erkekler, sitemlerini yine dile getiren kadınlar, artık eskisi kadar cömert olmayan baylar, evde paspal, dışarıda cilalı bayanlar işte bu aldatılmaya karşılık veriyorlar.

Bunlardan daha ileri gidenleri de eşlerini aldatıyorlar. Bu onları yaptıkları fiil açısından haklı çıkarmaz. Aldatmak kesinlikle ahlaksızca dır. Gerekçe ne olursa olsun bu böyledir. Aldatma denilen olgu çeşit çeşittir. Kimi yasak aşklar edinir, kimi mini flörtlerle idare eder. Aldatılanlar da aldatmaya meyillidir. İlla ki cinsel partner bulmasına gerek yok. Duygusal partnerler bulan kadınlar içlerini yabancı erkeklere dökmekte, kocasından daha fazla güvenmektedir. Aynı şeyi beyler de yapmakta, başkalarının yanında eşiyle olduğundan daha fazla mutlu anlar geçirmektedir. Arada cinsel ilişki olmaması aldatmamak anlamı taşımadığı gibi aldatmanın nereden sonra başladığı da pek belli değildir.

Aldatmak ne zaman başlar ? Bence ilk önce kendimizi aldatıyoruz, daha sonra da karşımızdaki insanları. Gün geliyor daha acımasızını bize yapıyorlar.Ve buna aldatılmak diyoruz. Buna dürüst bir hesap demek mümkün değil. Ne kendimizi kandıralım ne de başkalarını. Bir insanın aldatmasına maruz kalmışsak belki de bir sebebi vardır…

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu