Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Sizler için bugüne kadar en çok izlenen yarış filmleri listesi hazırlamaya çalıştık. Listemizdeki filmler ile eğlenceli zaman geçirebilir, ses ve görsel efektlerin de tadını çıkarabilirsiniz.

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici kitlesi oldukça fazladır. Animasyonlardan yetişkin filmlerine ve çizgi filmlere kadar her seviyede yarış filmleri bulunmaktadır. Sizler için bugüne kadar en çok izlenen yarış filmleri listesi hazırlamaya çalıştık. Listemizdeki filmler ile eğlenceli zaman geçirebilir, ses ve görsel efektlerin de tadını çıkarabilirsiniz.

IMDb Puanı En Yüksek Yarış Filmleri

İşte IMDb puanı en yüksek yarış filmleri:

Senna (2010) IMDb: 8.6

Senna, Brezilyalı efsane Formula 1 pilotu Ayrton Senna’nın hayatını konu almaktadır. Senna’nın kariyeri boyunca yaşadığı zorluklar, mücadeleler ve eşsiz araba yarışları yer almaktadır. Ünlü yarışçı, 1980’lerde F1 kariyerine başlamış, üç sene üst üste F1 şampiyonu olarak tüm dünyaya adını duyurmuş, dünya yarış tarihine geçmiştir. Belgesel türünde çekilen film, izleyen herkesin keyif alacağı bir niteliktedir.

Mad Max: Fury Road (2015) IMDb: 8.1

Çılgın Max serisinin dördüncü filmi daima en iyi araba filmleri arasında gösteriliyor. Mad Max son derece tehlikeli bir geçmişe sahiptir. Yalnız yaşayarak kendini güvene almak ister. Fakat kararının hemen ardından kendini savaş ortamından kaçan ve hayatta kalmaya çalışan grubun içinde kalır. Macera dolu sahneler filmde izleyicilerle buluşmaktadır.

Drive (2011) IMDb: 7.8

Yarış filmi, Hollywood’un hareketli sokaklarında araba kullanan bir genci konu alır. Dublör olarak hayatına devam eden adam, iyi araba kullandığı için akşamları soyguna katılmaktadır. Komşusunun cezaevindeki kocasının kaçırılmasına yardım etmeyi kabul etse de başına büyük bela almaktadır.

Grindhouse (2007) IMDb: 7.5

2007 Nisan ayında vizyona giren filmde acımasız bir katil olarak nam salmış Dublör Mike arabasının içerisine ölüm geçirmez adı verilen bir mekanizma inşa eder. Kazalardan dahi yara almadan kurtulur. Mike bir barda gördüğü dört kadını gözüne kestirir. Fakat o kadınların kim oldukları hakkında hiçbir fikri yoktur.

Bullitt (1968) IMDb: 7.4

Gerili ve gizem dolu sahneleriyle dikkat çeken film, genç polis teğmeni Bullitt’in başına gelen maceraları ve olaylar zincirini ele alır.

Fast Five (Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu) (2011) IMDb: 7.3

Fast Five adıyla gösterime giren film, serinin en beğenilenlerinden olmuştur. Bu kez eski polis memuru Brian ve Mia arkadaşı Dom’u hapishaneden kaçırmaya çalışacaklardır. Ekip, polisleri geride bırakır ve soluğu Rio de Janeiro’da alır. Son bir yarış ile büyük beladan kurtulmaya çalışacaklardır.

Ronin (1998) IMDb: 7.3

ABD’li gizli ajan Sam, işinde son derece başarılıdır. Kimsenin ulaşamayacağı bilgilere dahi rahatlıkla ulaşabilir. Fakat soğuk savaşın son bulmasıyla kendine yeni bir yol haritası çizecektir. Sam ve ekibi para karşılığı riskli görevler almaya başlarlar ve tehlikeli işlere girişirler.

Arabalar (2006) IMDb: 7.1

Animasyon türündeki Arabalar serisi her zaman en çok izlenen animasyon filmler arasındadır. İlk filimde birbirinden güzel karakterler yer alır ve heyecan dolu sahneler vardır. Piston Kupası için kıyasıya verilen mücadele çocukların ve her yaştan yetişkinin ilgisi çekecektir.

Taxi (1998) IMDb: 7.0

Taxi filmi komedi türünde yapılmıştır ve Nisan 1998’de vizyona girmiştir. Serinin ilk filmi olan Taxi’de pizza kuryesi olarak çalışan Daniel artık bir taksi şoförü olacaktır. Hız tutkusuyla yanıp tutuşur. Fakat polis radarına dahi yakalanmaz. Emilien adındaki polis memuru ile tanışır ve Daniel’e bir görev teklifi yapar. Fakat görevini yerine getiremezse taksisine el konulacağı söylentileri Daniel’in canını sıkar.

Exit mobile version