HaberlerListelerSinema

Aksiyon Sahneleri Deyince Hemen Akla Gelen Efsane Yıldızlar

Sinema sektöründe aksiyon olmazsa olmaz ama bazı oyuncular var ki bu dalda gerçekten efsaneler. Onların oynamadığı filme bazen aksiyon yoktur diye bakmazken. Romantik bir filmde oynasalar orada da kesin bir aksiyon sahnesi olur diyebiliriz. Bu yıldızlar boşuna efsane olmamış bazıları gerçek hayatta bile bu işin ustasıyken bazıları dublör bile kullanmadan filmlerini çekmektedirler.

1. Tom Cruise

Tom Cruise

Yapmadığı aksiyon kalmadı. Uçaktan atladı, motor sürdü, dağa tırmandı, araba ile şov yaptı sinema sektöründe yapılabilecek bütün aksiyonları yerine getirdi. Hatta bazı filmlerde bir kaç tanesini birden yaptı.

Film çekimlerinde dublör kullanmayan nadir oyunculardandır.

2. Jackie Chan

Jackie Chan

Dövüş filmi deyince akla gelen 3 isimden birisidir. Oynadığı yüzlerce film ve bunlardaki binlerce sahnede dublör kullanmadan hatta defalarca bir yerlerini kırarak inciterek oynamıştır.

Gerçek bir dövüş ustası olmasınında bunda katlısı yüksektir.

3. Bruce Willis

Bruce Willis

Oynadığı her film neredeyse oscar adayı olmuştur. Üstün oyunculuk becerisi ve korkusuz sahneleriyle bir yıldız olmuştur. Daha genç yaşlarında başladığı zor ölüm filmi serisinde 6. film için 60 yaşında kamera karşısına geçecek oyuncunun yaşlansada performanstan bir şey kaybetmediği görülmektedir.

4. Mel Gibson

Mel Gibson

Efsane Mad Max serisinin yıldız oyuncusu. Brave Heart Filminin korkusuz savaşçısı, Lethal Weapon filmlerinin kahramanı Mel Gibson’ı burada saymazsak olmaz.

Filmlerde öldürdüğü adam sayısı belli bile değil hemde öyle karate felanda bilmez. Eski usul dal gitsin :)

5. Jet Li

Jet Li

Adam bir kere şampiyon bir Wushu dövüş sanatları ustası. Sert dövüş stiliyle ve acımasız dövüş sahneleriyle akıllarda yer edinmiştir. 1982 den beri sahnelerde olan Jet Li’nin bence en güzel filmlerinin ikisi The Dog ve Romeo Must Die olmuştur.

6. Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger

Bir zamanlar genç bir vücut geliştirme şampiyonu olan Arnold daha sonra sinemalarda boy göstermeye başlamıştır. Şimdilerde siyasette yer alan ve bazı filmlerde oynamaya devam eden kahramanımızı Terminatör, Predatör gibi filmleri unutulmazlar arasında yerini almıştır.

7. Bruce Lee

Bruce Lee

Bir kuşak için efsane oyuncu, idol olmuş ve bütün dünya onun sayesinde karate ye merak sarmıştır. Genç yaşta ölmesine rağmen yaşının oyunculuğunun çok daha ötesinde ünü hala yaşamaya devam etmektedir. Gerçek bir Jeet Kun Do ustası olan Lee efsanesi hiç bitmeyecek gibi duruyor.

8. Sylvester Stallone

Sylvester Stallone

Rocky ve Rambo serisi sayesinde hayatımıza girdi. Onun yüzünden rocky filminden beri rusları sevmeyiz. Acı yoksa güçte yok lafını bize öğreten süper kahramımız. Rambo filmlerinde tek başına az ordu yok etmedi. Dünyayı bir başına dize getiren adam o.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu